15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal http://www.egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Zdrowym krokiem do przedszkola i do szkoły z Befado

14 września 2018

Wakacje dobiegły końca. Młodsi i starsi przestawiają się powoli na tryb roku szkolnego. Wczesne wstawanie, punktualność, przygotowanie do zajęć – to rzeczywistość na najbliższych dziesięć miesięcy. Kompletując rzeczy potrzebne do przedszkola i szkoły, nie można zapomnieć o odpowiednim obuwiu.
Kilkulatek spędza w przedszkolu średnio 8 godzin dziennie. Nieco krócej są w szkole dzieci z klas 1-3, pod warunkiem, że nie korzystają ze świetlicy. Starsi uczniowie nierzadko mają siedem-osiem lekcji. Już z samego rana, gdy tylko wejdą do szatni, wszyscy oni, niezależnie od wieku, zakładają kapcie, w których spędzą dużą część dnia, dlatego jakość i odpowiedni dobór obuwia na zmianę to kluczowa sprawa.

Na co zwrócić uwagę
Rozmiar – kupując kapcie, musimy odpowiednio dobrać rozmiar. Zbyt małe będą uciskać i sprzyjać deformacji; za duże nie trzymają odpowiednio stopy, przez co narażają dziecko na kontuzje. Trzeba pamiętać, że dzieci rosną bardzo szybko, a wraz z nimi ich stopy. Dlatego nie zdziwmy się, jeśli w trakcie roku szkolnego będzie trzeba wymienić kapcie na nowe i to nie dlatego, że się zniszczą, a zwyczajnie dziecko z nich wyrośnie.

Podeszwa – powinna być miękka, tak by swobodnie zgiąć ją trzema palcami. Dzięki temu stopa pracuje w sposób naturalny.

Zapiętek – powinien być usztywniony i sięgać nieco ponad kostkę, by ułatwić prawidłowe ustawienie pięty i stabilizować ją.

Oddychający materiał – ze względu na długi czas użytkowania, kapcie powinny być wykonane z oddychających materiałów, by małe stopy się nie pociły.
Sposób zapisania – szczególnie młodsze dzieci powinny mieć kapcie na rzepy albo z gumkami, co ułatwi im zakładanie i zdejmowanie obuwia, ale też pozwoli na dobre dopasowanie do stopy.
Wygoda – nawet jeśli kapcie spełniają wszystkie powyższe kryteria, ale nie są wygodne, tzn. dziecko skarży się, że jest mu niewygodnie, że drapią czy uciskają, należy przymierzyć inne modele.
Wygląd – nie jest on istotny ze zdrowotnego punktu widzenia, ale na pewno kapcie powinny podobać się małemu użytkownikowi, gdyż wtedy znacznie chętniej będzie je zakładał.

Jaki fason wybrać
Wydawać by się mogło, że kapcie to kapcie i nie ma nad czym filozofować. Okazuje się jednak, że i tu – podobnie jak w przypadku butów, można wybierać z różnych fasonów i modeli. Warto wybierać fason wraz z dzieckiem, gdyż każdy z nich ma pewne cechy, które mogą wpłynąć na wygodę – zarówno łatwość zakładania i zdejmowania, jak i noszenia.

Trampki

Półbuty

Trzewiki

Balerinki

Sandały

BEFADO – dobry wybór
BEFADO, jako firma z ponad 80-letnią tradycją, od wielu lat dbająca o rozwój, zdrowie i wygodę małych stópek, łączy doświadczenie i nowoczesną technologię z najnowszymi trendami wzorniczymi, produkując wysokiej jakości polskie obuwie.
Wykonywane jest ono zgodnie z zaleceniami ortopedów oraz antropologów z Instytutu Przemysłu Obuwniczego w Łodzi, oddział w Krakowie, który już od lat przyznaje firmie certyfikat „Zdrowa stopa”, będący gwarancją, że obuwie zapewnia prawidłowy rozwój stóp dziecka już od pierwszych lat jego życia.
Stopy dziecka rozwijają się aż do ósmego roku życia i w tym czasie są wciąż wrażliwe na zniekształcenia.

Obuwie BEFADO wytworzone jest z wysokiej jakości naturalnych i przepuszczających powietrze materiałów wierzchnich, dzięki czemu posiada wszystkie zalety cechujące dobra obuwie:
 oddychającą, lekką, elastyczną, wyprofilowaną podeszwę sprawiającą, że stopy dziecka nie męczą się przy chodzeniu i zabawie ;
 naturalną wyściółkę wchłaniającą pot wytwarzany przez stopy dziecka;
 wysokie i szerokie czubki butów odpowiednie do promieniście ułożonych, ruchliwych paluszków;
 odpowiednie zapięcie: gumki, rzepy, sznurówki, zapinki ułatwiające dopasowanie do stopy oraz ułatwiające założenie obuwia;
 usztywnioną tylną część buta (tzw. zapiętek) stabilizującą piętę;
 różne tęgości, pozwalające na indywidualne dopasowanie obuwia do stopy dziecka.

Więcej informacji:

Najlepsze buty do szkoły i przedszkola