15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal http://www.egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Zajęcia edukacyjne dla czterolatka

20 września 2018

U czterolatków rozwój, zarówno intelektualny, jak i psychofizyczny, przebiega bardzo intensywnie. Maluchy w tym wieku poznają otoczenie, uczą się i nabywają umiejętności poprzez działanie i doświadczanie, dlatego warto odpowiednio stymulować aktywność dziecka, aby harmonijnie wspierać rozwój najważniejszych umiejętności.

Nauka podczas zabawy

Na tym etapie to zabawa jest dla malucha podstawową formą aktywności. Możemy więc dziecku zaproponować zajęcia, które będą rozwijać podstawowe umiejętności. Pomocne w tym będą książki edukacyjne. Ciekawy wybór znajdziemy w ofercie wydawnictwa AMEET. W ramach serii Disney Uczypowstały książki przygotowane z myślą o czterolatkach, są to: Disney Uczy. Ćwiczę liczbyDisney Uczy. Ćwiczę kolory i kształtyDisney Uczy. Zabawy z cyframiDisney Uczy. Zabawy z literami.

Poznawanie, ćwiczenie i doskonalenie

Disney Uczy. Ćwiczę kolory i kształty to książka edukacyjna wspierająca rozwój podstawowych umiejętności przedszkolaków. Podczas rozwiązywania zadań dzieci nauczą się rozpoznawać kolory i kształty, a także przygotują się do nauki pisania, ćwicząc kreślenie kształtów po śladzie. Dodatkowo na małego ucznia czeka w książce dyplom mistrza kolorów i kształtów.

Disney Uczy. Zabawy z cyframi oraz Disney Uczy. Ćwiczę liczby to wprowadzenie czterolatka w świat cyfr. Podczas zajęć z pierwszą książką przedszkolaki poznają kształty i cyfry, nauczą się liczyć w zakresie od 1 do 10 i będą ćwiczyć pisanie cyfr. Dzięki drugiemu tytułowi dzieci poznają liczby do 20, nauczą się przeliczać zbiory, a także przygotują się do dalszej nauki pisania, poprawiając cyfry po śladzie.

Z kolei Disney Uczy. Zabawy z literami wprowadzi czterolatki w świat liter. Podczas zajęć z książką przedszkolaki poznają alfabet, nauczą się rozróżniać małe i wielkie litery oraz przygotują do nauki pisania. Taka praca będzie dodatkowo znakomitym treningiem umiejętności manualnych oraz ćwiczeniem spostrzegawczości i koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Motywacja i korzyści

Książki Disney Uczy to znakomity sposób na zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków. Różnorodność zadań, towarzystwo sympatycznych bohaterów ze świata Disneya oraz naklejki-nagrody sprawią, że zdobywanie nowych umiejętności będzie atrakcyjną zabawą.

Poznawanie kształtów, liter czy cyfr to nie tylko pierwszy krok do szkolnej edukacji – nauka skupienia i koncentracji. To także praca nad wszechstronnym rozwojem dziecka – zajęcia z książkami są znakomitym treningiem umiejętności manualnych oraz ćwiczeniem spostrzegawczości, logicznego myślenia i koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Więcej na temat serii na stronie www.disneyuczy.ameet.pl