15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal http://www.egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Za nami IX edycja One Day Gwiazdka! Akcję wsparły gwiazdy

19 grudnia 2018

Fundacja One Day już po raz dziewiąty spełniła marzenia dzieciaków z domów dziecka i ośrodków opiekuńczo-wychowawczych z całej Polski. W tym roku, dzięki ludziom o otwartych sercach, udało się zebrać ponad 720 prezentów. Około 550 podopiecznych Fundacji przybyło 11 grudnia do Warszawy, gdzie czekały na nie paczki zawierające podarki z wypełnionej przez nich Tabelki Marzeń. Dzieci mogły też poznać znane gwiazdy, dzięki którym odbyły się koncerty i zostały stworzone kąciki animacji z licznymi atrakcjami.

To na ten jedyny dzień – One Day, wyczekują corocznie podopieczni Fundacji One Day. W tym roku, 11 grudnia, do Auli Głównej Politechniki Warszawskiej, która po raz drugi była współorganizatorem gali, z całej Polski przyjechało ok. 550 dzieciaków, aby przekonać się, że spełniły się ich pragnienia, które zawarli w Tabelce Marzeń.

Akcję wsparły gwiazdy
Oprócz magicznych paczek od darczyńców, niewątpliwą atrakcją dla dzieciaków była też możliwość spotkania znanych i lubianych gwiazd, które na co dzień mogą oglądać w telewizji i czasopismach. Na scenie pojawili się m.in. Dawid Kwiatkowski, Patrycja Kazadi oraz Aleksander Milwiw-Baron z Afromental.

Na gali można było dostrzec także m.in. Edytę Herbuś, Klaudię Halejcio, Grażynę Wolszczak, Lidię Popiel, Krzysztofa Jankowskiego, Alżbetę Leńską, Marcina Mroczka, Julię Kuczyńską Maffasion, Barbarę Pasek, Patryka Pniewskiego, Michała Mikołajczaka, Joannę Jabłczyńską, Magdalenę Modrą, Joannę Moro, Radosława Majdana. Każda z wymienionych osób miała przypisaną rolę, jak np.: pieczenie pierniczków z dzieciakami, rozdawanie prezentów, malowanie twarzy czy zabawy w kącikach tematycznych. Za kącik stylizacji odpowiadała Maja Sablewska i marka Bizuu, a niesamowitą strefę cateringu przygotował Mateusz Gessler.

Wsparcie na starcie
Dzięki interaktywnym zabawom dzieci mogły też poznać ciekawe zawody. To ważne, ponieważ Fundacja One Day spełnia także marzenia dotyczące przyszłości młodzieży wychodzącej z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Zebrane przez fundację środki zasilą projekt „Wsparcie na starcie”, dzięki któremu dzieci z domów dziecka mogą zrealizować wybrane kursy zawodowe.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.