15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal http://www.egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Wybierz prezent dla dziecka – eGaga.pl poleca pod choinkę

24 listopada 2017

Święta zbliżają się wielkimi krokami i najwyższy już czas, by pomyśleć o prezentach dla dzieci. Wraz z naszymi partnerskimi wydawnictwami: Alegoria, Babaryba, FoxGames, Kinderkulka, Nasza Księgarnia, Zakamarki i Zielona Sowa prezentujemy najlepsze pomysły na prezent dla młodszych i starszych.

Czwarty tom niepowtarzalnego cyklu, w którym zebraliśmy wszystko, co wyszło spod pióra najpopularniejszego polskiego twórcy dla dzieci. Prezentujemy w nim niezapomniane utwory sceniczne, w tym „Bajki Samograjki”, wierszowane wersje najsłynniejszych bajek dla dzieci: „Czerwonego Kapturka”, „Kota w butach”, „Kopciuszka”, „Jasia i Małgosię”. Do tego rarytas: „Księżniczka na ziarnku grochu” napisana przez Brzechwę dla Teatru Lalek i „Siedmiomilowe buty”. Dodatkowo w tym tomie znajdują się dawno niewznawiane „Wagary” czy „Teatr Pietruszki” zainspirowany scenariuszami rosyjskich wędrownych teatrzyków kukiełkowych.

Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Teatrzyki
Jan Brzechwa
il. Magdalena Kozieł-Nowak
cena: 69,90
przedział wiekowy: 10-14
wyd. Nasza Księgarnia

(kup tutaj)

***   ***   ***

Kto powiedział, że kury są głupie? Nie miał racji. Najlepszym tego przykładem jest Bzik, kogut wystawowy, zdobywca wielu nagród, który oprócz urody ma jednak przede wszystkim bystry umysł i dziób do rozwiązywania zagadek. A skoro tak, pewnego dnia postanowił wziąć sprawy w swoje skrzydła i zostać… detektywem. W wyjaśnianiu kolejnych tajemnic towarzyszy mu sekretarka, kura Eulalia, która wprawdzie nie ma dobrego wzroku (okulary spadają jej z dzioba w najmniej odpowiednich momentach), lecz rozumu jej nie brakuje. Razem stanowią ekipę, która pokrzyżuje szyki każdemu, kto zechce skrzywdzić zwierzęta (nie tylko te opierzone) w Kurzałkach Dolnych.

Detektyw Bzik
Anna Paszkiewicz
il. Aleksandra Jamrożkiewicz
wyd. Alegoria
wiek: 6+

(kup tutaj)

***   ***   ***

Chyba każdy z nas grał kiedyś w kółko i krzyżyk. Nikt jednak nie wyobrażał sobie pewnie, że tę prostą grę można nieco ulepszyć i sprawić, że będzie wymagała jeszcze większych umiejętności taktycznych i dawała jeszcze więcej radości! Wydawnictwo Fox Games stworzyło jednak coś niepowtarzalnego – kółko i krzyżyk z możliwością „zjadania” pionków przeciwnika (albo nawet własnych). Zasady są proste – każdy z graczy dostaje 5 pionków w 3 różnych rozmiarach, aby móc pod nimi schować pionki drugiego gracza. Trzeba więc dobrze rozegrać rundę, aby nie zostać zbyt szybko zjedzonym i jednocześnie móc zjeść przeciwnika.

Gobblety
wyd. FoxGames
wiek: 5+

(kup tutaj)

***   ***   ***

Są wszędzie. Na lądzie, w wodzie, pod ziemią, na drzewach, w twoim przewodzie pokarmowym, w lodowce i na skórze. Mogą być trujące i lecznicze, osiągać zawrotne ceny, świecić i wabić elfy – przynajmniej według niektórych legend… Robi się z nich lampy, krzesła, portfele, buduje domy… I kto wie, do czego jeszcze będzie można je wykorzystać, skoro do tej pory udało się opisać tylko 7% gatunków grzybów? To najbardziej niedoceniane, różnorodne i tajemnicze organizmy na Ziemi.

Zajrzyj z nami do królestwa grzybów!

Grzyby
Liliana Fabisińska, Asia Gwis
il. Asia Gwis
cena: 59,90
przedział wiekowy: 6 – 100
wyd. Nasza Księgarnia

(kup tutaj)

***   ***   ***

W swoim przewodniku, bogato ilustrowanym i napisanym obrazowym, żywym językiem, Michael Bird zabiera nas na niezwykłą wyprawę. Wyruszymy w tę podróż z prehistorycznej jaskini, w której powstawało malarstwo naskalne, a skończymy ją wśród awangardy XXI wieku. Po drodze spotkamy oczywiście Vincenta van Gogha, Fridę Kahlo, Leonarda da Vinci, Jacksona Pollocka, Claude’a Moneta czy Pabla Picassa, lecz także mniej znanych w kulturze zachodniej artystów chińskich, japońskich, arabskich czy nawet azteckich…
Gotowi do drogi? Przed nami czterdzieści tysięcy lat historii sztuki!

Gwiaździsta noc Vincenta i inne opowieści. Historia sztuki dla dzieci
Michael Bird
przeł. Joanna Wajs
il. Kate Evans
cena: 69,90
przedział wiekowy: 10-14
wyd. Wydawnictwo Nasza Księgarnia

(kup tutaj)

***   ***   ***

Księżniczki w balowych kreacjach, uwięzione przez złe czarownice, przeznaczone na pożarcie przez smoka, czekające na swojego księcia – wybawiciela odchodzą do lamusa. Ich miejsce zajmują przedsiębiorcze, mądre, odważne księżniczki, które stawiają czoła niebezpieczeństwom, pomagają pokrzywdzonym, a wszystkich złoczyńców przepędzają na cztery wiatry. A na ich czele stoi Księżniczka Detektyw, założycielka Stowarzyszenia Księżniczek Detektywów. Nie ma czasu na nudę, bo wciąż rozwiązuje zagadki, pokonuje złe stwory, walczy z czarownikami. Nie wierzycie? To poczytajcie!

Księżniczka Detektyw. Góra czarnoksiężnika Assatarassa
tekst i il. Tomasz Minkiewicz
wyd. Alegoria
wiek: 6+

(kup tutaj)

***   ***   ***

Interaktywna książka, w której wszystko zależy od Ciebie! Wskocz do bajkowego labiryntu i zostań twórcą nieskończonej ilości opowieści! Księżniczka, kosmici, piraci, krasnoludki, potwory – każdy z nich chce wystąpić w Twojej bajce! Wybieraj, opowiadaj i baw się!
Na każdej stronie wybierasz jedną z kilku możliwości i dzięki temu powstaje wspaniała historia. Znajdują się tu miliony bajkowych kombinacji. Czy dasz radę wykorzystać je wszystkie w swoich opowieściach? Lektura książki OPOWIEDZ MNIE pobudza wyobraźnię, kreatywność oraz wzbogaca słownictwo, czyli przyjemne z pożytecznym – zabawa z nauką!

Opowiedz mnie
Madalena Matoso
wyd. Babaryba
wiek: 4+
Cena detaliczna: 35zł
Cena promocyjna: 30zł

(kup tutaj)

***   ***   ***

Wesołe pingwiny to niezłe zgrywusy, zawsze gotowe na figle i zabawy. Chowają przed innymi kolorowe jajka. Gracze rzucają 2 kostkami i starają odgadnąć, który pingwin ukrywa jajka w kolorze wskazany przez kostki. Pierwszy gracz, który zbierze na swojej górze lodowej 6 pingwinów wraz z ich kolorowymi jajkami, wygrywa grę. W tej wesołej rywalizacji przydadzą się dobra pamięć i odrobina szczęścia.

Pingolo
wyd. Foxgames
wiek: 5+

(kup tutaj)

***   ***   ***

Bestsellerowa seria o realizowaniu pasji i niezrażaniu się niepowodzeniami.

Na serię składają się trzy książki o dzieciach z jednej klasy. Ignaś, Rózia i Ada podążają za swoimi pasjami i starają się wyrażać siebie wbrew przeciwnościom. Książki z pewnością zainspirują młodych czytelników do realizowania własnych marzeń i pomogą zrozumieć, że porażek nie trzeba się bać, gdyż są one pierwszym krokiem na drodze do sukcesu.
Świetne połączenie porywających rymów i łobuzerskich ilustracji, które oczaruje czytelników w każdym wieku.

Na serię składają się książki:
Ignaś Kitek, architekt
Rózia Rewelka, inżynierka
Ada Bambini, naukowczyni
Autor: Andrea Beaty
Ilustrator: David Roberts
Cena każdej książki: 39,90 zł
wiek: 3+
wyd. Kinderkulka

(kup tutaj)

***   ***   ***

No skąd? Piszą je… dzieci! Nie wierzycie? To poczytajcie, a przekonacie się, że jeśli nawet nie wszystkie dzieci piszą bajki, to każde z nich może. Tak jak bohaterka książki Dzidka, która zniechęcona tym, że nie może znaleźć odpowiedniej bajki, postanowiła sama sobie ją wymyślić. O jaką bajkę jej chodziło? Jak ją pisała? Wszystkiego się dowiecie, a także… poznacie bajkę, którą Dzidka napisała. O malutkim chłopcu i innych dzieciach mieszkających w bardzo dużym lesie. Dwie (a nawet więcej) historii w jednej. I niespodzianka – ilustracje wykonane przez… 8-letniego chłopca! Naprawdę!

Skąd się biorą bajki?
Iwona Rypson
Il. Antoś Dumała (lat 8)
wyd. Alegoria
wiek: 5+

***   ***   ***

Żartobliwa przestroga o niebezpieczeństwie popadnięcia w obsesję technologii.
TEK to zwyczajny mały troglodyta, który spędza czas w swoim jaskiniowym pokoju przyklejony do smartfona, tableta i konsoli do gier – całymi dniami, nocami, bez przerwy. Czy ktoś zdoła go wyrwać z tego odrętwienia?
Książka „TEK. Nowoczesny jaskiniowiec” przewrotnie wyglądem przypomina tablet i w zabawny sposób mówi o znaczeniu wyłączenia otaczających nas urządzeń i cieszenia się urokami pięknego świata dookoła. TEK przypomina, że powinniśmy cieszyć się życiem bez stałego przywiązania do ekranów.

TEK. Nowoczesny jaskiniowiec
Autor i ilustrator: Patrick McDonnell
Cena: 34,90 zł
wiek: 3+
wyd. Kinderkulka

(kup tutaj)

***   ***   ***

Poznajcie pojazdy z budowy, a dni tygodnia same wpadną Wam do głowy! Poniedziałek – spychacz i koparka, wtorek – betoniarka… czyli nauka przez zabawę!
Koparka, spychacz, walec, dźwig, ciężarówka, betoniarka, wywrotka… czyli cała plejada Waszych ulubionych pojazdów budowlanych w jednej książce! Obowiązkowa lektura dla fanek i fanów aut, maszyn i pojazdów!

Tydzień na budowie
Leo Timmers & Jean Reidy
wyd. Babaryba
wiek: 3+
Cena detaliczna: 29,90zł
Cena promocyjna: 25zł

(kup tutaj)

***   ***   ***

Gra planszowa, w której gracze wcielają się w badaczy zwierząt starających się zdobyć jak najwięcej informacji o mieszkańcach sawanny. Zbierają kafelki za pomocą sznurkowej pętli, starając się dopasować właściwości zwierząt w taki sposób, aby zdobyć za nie jak najwięcej punktów.

Afrykańskie równiny przemierzają najróżniejsze zwierzęta – słonie, lwy, zebry, hipopotamy, żyrafy… Tak naprawdę nie wiemy zbyt wiele na temat tego, jak one naprawdę żyją. Znawcy zwierząt nieustannie je badają, pragnąc dowiedzieć się więcej. W tej grze uczestnicy wcielą się w badaczy zwierząt starających się zdobyć jak najwięcej informacji o mieszkańcach sawanny.

Wygrywa osoba, która na końcu gry posiada najwięcej punktów. Punkty zdobywa się poprzez używanie swoich sznurów do odgradzania zwierząt widocznych na dociągniętych przez siebie kafelkach badań. Punkty przynoszą zarówno kafelki, jak i same zwierzęta.

Zaplątana sawanna
wyd. FoxGames
wiek: 6+

(kup tutaj)

***   ***   ***

Są takie opowieści, które podobają się od samego początku, a potem w miarę czytania (lub przy kolejnym) ich czar rośnie, bo znajduje się kolejny element, nowy fragment, który zachwyca, wzrusza lub – w samym środku wzruszenia – wywołuje radosny uśmiech. Do takich właśnie opowieści należy „Zebrulik. Pierwszy okruszek szczęścia”. To historia pewnej zebry, która najpierw była poduszką w kształcie zebry, ale potem ożyła, wkroczyła do świata ludzi i… I poznała wszystkie ludzkie uczucia. Te dobre i te złe. A kiedy poczuła, że od tych złych robi się jej całkiem źle na świecie, za namową Gwiazdy wyruszyła w magiczną podróż w poszukiwaniu szczęścia. Bardzo mądra i ciepła książka, która o sprawach trudnych mówi z ogromną wiarą w siłę ludzkich serc.

Zebrulik. Pierwszy okruszek szczęścia
Urszula Giewoń
wyd. Alegoria
wiek: 6+

(kup tutaj)