15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal http://www.egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Wiśnie – polski superfood dla dzieci, od Cherry Tree

30 maja 2019

Nie każdy wie, że nasze polskie wiśnie uznawane są za superfood, ponieważ jako źródło najskuteczniejszych antyoksydantów, unieszkodliwiają wolne rodniki odpowiedzialne za rozwój wielu chorób. Polska, rodzinna manufaktura z Wielkopolski, już dawno odkryła fenomenalne właściwości zdrowotne wiśni i postanowiła robić z nich przysmaki dostępne przez cały rok. Wśród bogatej oferty produktów Cherry Tree znajdziemy tłoczone soki, wiśnie suszone, konfitury, syropy, produkty pszczele, a także wina wiśniowe.

Wszystkie produkty Cherry Tree powstają z owoców z własnych sadów, które co roku rodzą soczyste i dorodne owoce wiśni. Przysmaki Cherry Tree są wytwarzane na małą skalę, z pełną uważnością i dbałością o każdy detal tak, aby zachować maksimum wartości odżywczych wiśni. Właściciele w pełni czuwają nad każdym etapem uprawy i przetwarzania wiśniowych produktów.

Z dojrzałych, ręcznie zbieranych owoców, w Cherry Tree powstają wiśniowe specjały: wiśnie suszone, tłoczone na zimno soki wiśniowe, a ponadto pyszne konfitury, syropy, wiśnie suszone w czekoladzie oraz niespotykane wino wiśniowe czy miód wiśniowy. Produkty Cherry Tree powstają bez użycia sztucznych dodatków i konserwantów. Są zdrowe, soczyste, intensywne w smaku i aromacie.

Właściciele Cherry Tree wiedzą, że wiśnie to skarbnica witamin, minerałów, przeciwutleniaczy i innych cennych składników. Obfitują w wapń, potas i magnez, które wspomagają pracę serca oraz działają przeciwzapalnie. Wapń dodatkowo wzmacnia kości, mięśnie i nerwy. To cenny owoc, który powinny jeść zwłaszcza dzieci.

Wiśnie regenerują mięśnie, pobudzają apetyt u niejadków i w sposób naturalny ułatwiają zasypianie. Sok z wiśni reguluje trawienie i przyspiesza metabolizm. Jest szczególnie polecany dzieciom, które mają kłopoty z apetytem. Dodatkowo wiśnie zawierają melatoninę, która reguluje rytm snu i czuwania. Regularne picie naturalnego soku wiśniowego jest znakomitą receptą na bezsenność oraz trudności z zasypianiem u dzieci.

Uprawa wiśni, w Cherry Tree prowadzona jest z poszanowaniem natury oraz w zgodzie z naturalnym rytmem przyrody i faz księżyca. W swoją pracę właściciele wkładają serce i energię natury, która „bije” w ich sadach od 30 lat. Jako doświadczeni sadownicy, właściciele Cherry Tree mają świadomość tego, jak ważna jest zdrowa, nieskażona gleba w produkcji żywności. Ziemię w swoich sadach traktują jak żywy organizm, od którego zależy zdrowotność drzew i owoców. Do jej nawożenia stosują naturalne nawozy organiczne pochodzące z okolicznych gospodarstw.

Wyroby CherryTree dostępne są w ekologicznych sklepach i restauracjach w całej Polsce, na targach z naturalną żywnością oraz za pośrednictwem strony: http://cherrytree.pl/

O CherryTree
Cherry Tree to firma, która powstała z pasji i bogactwa natury. Manufaktura od 2013 roku specjalizuje się w przetworach z owoców wiśni, pochodzących z własnych sadów, uprawianych od trzech pokoleń w urokliwej części Południowej Wielkopolski. Prawdziwymi „korzeniami” Cherry Tree są sady wiśniowe, które rodzą co roku soczyste i dorodne owoce wiśni. To właśnie z nich powstają prawdziwe i szlachetne polskie suszone wiśnie, tłoczone na zimno soki wiśniowe, a ponadto pyszne konfitury, syropy, wiśnie suszone w czekoladzie oraz niespotykane wino wiśniowe czy miód wiśniowy.
Produkty Cherry Tree powstają w tradycyjny sposób, bez użycia cukru, oleju, siarki czy innych konserwantów. Firma bazując na własnych owocach gwarantuje, że wytworzone przetwory powstają ze zdrowych wiśni najwyższej jakości.
Z każdym rokiem, produkty Cherry Tree trafiają do nowych odbiorców, punktów sprzedaży, firm i partnerów biznesowych, potwierdzając rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości przetwory, inspirowane naturą, a tworzone z sercem i pełnym zaangażowaniem.