15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal http://www.egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Wiosna z Krainą Koe

5 marca 2018

Wielka tajemnica Krainy Koe nadal pozostaje nieodkryta. Patryk, Algrid i Ogi są coraz bliżej jej rozwiązania, lecz Zły Pan raz po raz staje im na drodze. Jak zakończy się pojedynek dobra ze złem? Dowiemy się już 14 marca, kiedy druga część książki „Central Park. Kraina Koe” trafi do sprzedaży w salonach Empik i w Internecie.

Chorujący na astmę Patryk codziennie odwiedza Central Park. Za sprawą sprytnego gnoma Ogryzalda trafia przez tajemniczy portal do Krainy Koe, która stanowi odbicie nowojorskiego parku w równoległym wymiarze. Magiczny świat ulega stopniowemu rozkładowi, czego najbardziej widocznym objawem są usychające drzewa. Wydaje się, że los Krainy Koe jest przesądzony. Jednak Ogryzald, Patryk i dzielna Algrid podejmują walkę o jej przyszłość.

Tylko rozwikłanie tajemnicy Czterech Magów może uratować krainę przez całkowitą katastrofą. Okazuje się, że usychanie drzew związane jest z poważnym konfliktem między Królową i Królem oraz zbliżającym się starciem dwóch wrogich sobie armii podzielonego królestwa. Mimo narastającego niebezpieczeństwa wojną, niegodziwych działań Złego Pana oraz kurczącego się czasu na rozwiązanie zagadki, bohaterowie dzielnie próbują odczytać sekret Czterech Magów. Jednak czy zdążą? Czy Zły Pan nie pokrzyżuje ich planów? Czy uda się im uchronić krainę przed wewnętrznym konfliktem? Na wszystkie te pytania odpowie drugi tom książki „Central Park. Kraina Koe”.

Wiosenna premiera i spotkania z autorem

Premiera drugiego tomu powieści przygodowej „Central Park. Kraina Koe” odbędzie się 14 marca. Książkę można przedpremierowo zamówić na stronie Empiku po promocyjnej cenie. Czytelnicy nie będą musieli zbyt długo czekać na spotkanie z autorem historii. Już 17 marca Joe Windy pojawi się na Targach Przecinek i Kropka w Warszawie, gdzie na stanowisku Domu Wydawniczego Rebis będzie promować drugą część swojej debiutanckiej powieści. A już tydzień później, bo 24 marca, rozpocznie z kolei serię spotkań autorskich, zaczynając od jednego z gdańskich salonów Empik.

Książka multimedialna

Central Park. Kraina Koe to pierwsza pozycja książkowa na rynku, która została zaopatrzona w przestrzeń interaktywną. Bogata w treści strona internetowa to zaledwie część multimedialnych elementów projektu. Każdy czytelnik może również pobrać specjalną aplikację na urządzenia mobilne, dzięki której zyska możliwość odwiedzenia miejsc opisanych w obu tomach historii. Co ciekawe, wszystkie z nich stanowią odwzorowanie rzeczywistych lokalizacji. Ponadto z myślą o powieści poznański zespół Elenor Grey nagrał piosenkę pod tytułem Land of Koe. Poza nowoczesnymi formami prezentacji treści historię dopełniają i zdobią piękne ilustracje autorstwa Wiesława Skupniewicza.

Kompleksowo przygotowana książka wydawana jest przez Dom Wydawniczy Rebis we współpracy z oficyną wydawniczą Joe Windy. Opiekunem wydania jest Kiwigroup.