15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal http://www.egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Wielkie otwarcie placu zabaw podczas rodzinnego pikniku przy Arkadii

25 września 2018

Od pewnego czasu widać było, że w okolicach Arkadii coś się dzieje. Ale dopiero podczas dorocznego rodzinnego pikniku, zorganizowanego z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, dzieci i rodzice mieli okazję przekonać się, że centrum wzbogaciło się o bardzo atrakcyjny, zewnętrzny plac zabaw.

15 września, choć od rana pogoda nie zachęcała do wyjścia z domu, okolice Arkadii przeistoczyły się teren pełen atrakcji dla młodszych i starszych. Samochód policyjny, wóz strażacki, pokazy ratownictwa, to tylko kilka atrakcji, przygotowanych, m.in. przez Komendę Stołeczną Policji. Najmłodsi mogli poznać zasady ruchu drogowego, wziąć udział w warsztatach plastycznych, kulinarnych, ekologicznych, poświęconych zdrowemu żywieniu i tworzeniu biżuterii. Na scenie czekały na dzieci rozmaite atrakcje, a zabawę uatrakcyjniał komik chodzący na szczudłach. Rodzice mogli również zapoznać się z ofertą Enel-Medu a później, wraz ze swoimi pociechami, skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej.

Jednak gwoździem programu było otwarcie supernowoczesnego, przygotowanego specjalnie dla Arkadii, placu zabaw, który dzięki oryginalnym rozwiązaniom i przyjaznej, zarówno dzieciom, jak i ich opiekunom kompozycji, wyróżni się wśród tego typu miejsc na stołecznej mapie.

Plac zabaw został podzielony na kilka stref, dostosowanych do wieku i możliwości fizycznych dzieci.

W strefie wejściowej zastosowano oryginalne zabawki, takie jak hamaki i huśtawki świetlne. Ponadto na placu zaaranżowano szereg urządzeń zabawowych od wspinaczki, poprzez zjeżdżalnie, trampoliny, most linowy, po urządzenia wodne w strefie dla najmłodszych – zapewniają władze Centrum. – W środkowej części placu utworzony został zespół trampolin z możliwością przeskakiwania między nimi. Obok teren został ukształtowany w sposób zróżnicowany. Na wzniesieniach zaaranżowana została strefa wspinaczki, zjeżdżalni i wiszącego mostu oraz tuneli, tworząca swoisty tor rekreacyjny – dodają. – Po drugiej stronie wstęgi, w strefie dla dzieci młodszych, wydzielona została przestrzeń urządzeń wodnych, umożliwiająca zabawę wodą za pomocą elementów przelewowych, zasuw, rynien i młynów wodnych. Pod wstęgą podwieszone zostały huśtawki.

Twórcy pomysłu zadbali też o zieleń, sadząc drzewa, które już wkrótce rozrosną się i zgęstnieją, tworząc naturalny parasol nad placem zabaw. By zapewnić dzieciom komfort i bezpieczeństwo, plac został pokryty bezpieczną nawierzchnią stosowaną na placach zabaw i zapewniającą odpowiednią amortyzację. Ciekawym rozwiązaniem, zastosowanym przez realizatorów projektu, które od razu zwróciło uwagę odwiedzających, jest oświetlenie. Nad całym placem rozpostarty został system opraw oświetleniowych, przewieszanych na linkach, co umożliwia korzystanie z placu również po zmierzchu. W całość wkomponowane zostały zabawki świetlne, podświetlone zostały również drzewa i ławki.

Plac jest unikalny dzięki indywidualnie projektowanym rozwiązaniom oraz elementom zabawowym, wykonanym specjalnie na potrzeby tego placu, jak i elementom małej architektury, dopasowanym formą i funkcjonalnością do potrzeb miejsca – zapewniają przedstawiciele Arkadii i serdecznie zapraszają wszystkich odwiedzających – dużych i małych – do zabawy.