15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal http://www.egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

„ONO” – Wernisaż pierwszej wrocławskiej wystawy portretów dziecięcych

3 listopada 2014

Emil Łojczuk oraz Stowarzyszenie Klub Mamuśki serdecznie zapraszają na wyjątkowe wydarzenie fotograficzne. Już w najbliższy piątek, 7 listopada, o godz. 18.00, odbędzie się wernisaż wystawy „ONO”. Jest to pierwsza we Wrocławiu wystawa portretów dziecięcych.

20 wyjątkowych portretów, 20 małych, roześmianych modeli na zdjęciach Emila Łojczuka to efekt wielomiesięcznej pracy z najmłodszymi. „ONO” jest próbą uchwycenia w pojedynczym kadrze całej osobowości dziecka zawartej w grymasie, spojrzeniu czy uśmiechu.  „W swojej pracy spotkałem wielu małych modeli, których wyjątkowością chcę się podzielić z publicznością” – mówi Emil Łojczuk. Inspiracją do podjęcia tematu fotografii dziecięcej były jego dzieci – Mateusz i Marta. „Jak każdy rodzic, szukałem środków wyrazu, aby uchwycić codzienne chwile ich życia i rozwoju. Szukałem formy, która pozwoli pokazać dziecko w innym, niż typowe sesje dziecięce, wymiarze” – wyjaśnia E. Łojczuk. Wystawa to pierwsze tego typu wydarzenie we Wrocławiu, rozpoczynające cykl wystaw, w których bohaterem jest dziecko. Wystawa czynna będzie do 28 listopada 2014 r.

Emil Łojczuk
Urodzony w Dołhobyczowie, absolwent Politechniki Wrocławskiej, zawodowo związany z handlem i przemysłem ciężkim. Fotografuje od najmłodszych lat. Laureat prestiżowych nagród fotograficznych. Zwolennik niedopowiedzeń oraz pasjonat eterycznego piękna. Miłośnik art fantasy. W fotografii ceni prostotę wyrazu, minimalizm i naturalne piękno. Umiłowanie do klasycznego portretu zaowocowało serią prac, w których bohaterem jest dziecko.

www.swiatowid.net.pl