15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal http://www.egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Sprzęty kuchenne – must have

Agata Opiela
18 listopada 2017

Wybór odpowiedniego wyposażenia kuchni to połowa sukcesu w zdrowym odżywianiu. Pasty, pasztety, zupy kremy, koktajle czy mleka roślinne nie powstaną bez odpowiedniego sprzętu. Warto zainwestować w urządzenia, które nie tylko pomagają w przygotowywaniu zdrowych dań, ale też ułatwią pracę w kuchni i pozwalają zaoszczędzić sporo czasu, który przyda się szczególnie zapracowanym mamom.

Blender lub robot kuchenny

Mamy małych dzieci używają blendera non stop i nie wyobrażają sobie bez niego życia. W każdej kuchni powinien być pod ręką, aby zmiksować zupkę, owoce lub inne jedzenie dla malucha. Dzięki niemu po kilku sekundach jedzenie dla najmłodszych jest gotowe. Gdy jednak częściej miksowane są większe ilości produktów, albo na gotowanie coraz trudniej znaleźć czas, z pomocą przychodzą super roboty kuchenne. Obok kultowego termomixa na rynku dostępnych jest dzisiaj wiele urządzeń, które spełniają podobne funkcje. Umożliwiają one przygotowywanie zdrowych potraw prosto i szybko, z wykorzystaniem najlepszych technik gotowania, np. gotowanie w niskich temperaturach czy na parze, a także pomagają w przygotowywaniu innych zdrowych dań, np. soków, koktajli czy smoothie. Takie wielofunkcyjne urządzenia, chociaż są sporą inwestycją, dzięki wielu funkcjom mogą z powodzeniem zastąpić inne sprzęty, np. mikser, blender, parowar czy wagę kuchenną, dlatego warto rozważyć ich zakup przed wyposażaniem własnej kuchni.

Szybkowar

W domu, w którym są dzieci, liczy się nie tylko zdrowie, ale też czas przygotowania posiłków. Szybkowar to idealne rozwiązanie dla tych, którzy w natłoku obowiązków nie mają czasu na gotowanie, dla tych, co gotować nie lubią, a także tych, co dopiero zaczynają swoją przygodę z kuchnią. Ten z pozoru zwykły garnek posiada niezwykłe właściwości dzięki szczelnej pokrywce. Wzrost ciśnienia i temperatury znacznie skraca czas gotowania i pozwala na ugotowanie warzyw w 5 minut, zupy w 10 minut, a wołowiny w 20 minut.

Grill elektryczny

Jeśli masz dylemat, na jaki rodzaj grilla się zdecydować, aby służył ci nie tylko latem, ale przez cały rok, pomyśl o zakupie grilla elektrycznego. Urządzanie może mieć wiele funkcji, a przede wszystkim umożliwia on szybkie przygotowanie beztłuszczowej potrawy. Pozwala na rodzinne grillowanie na balkonie, w ogrodzie czy tarasie bez szkody dla sąsiadów. Na grillu elektrycznym możemy przygotować najróżniejsze potrawy: mięso, warzywa, ryby, owoce morza, szaszłyki, a nawet prażone orzechy i migdały. W zimie może służyć jako opiekacz do kanapek. W chłodnych porach roku ważne jest, aby zacząć dzień od ciepłego posiłku, gdyż taki rozgrzany organizm jest dobrze przygotowany na zderzenie z nieprzychylną aurą na zewnątrz, dlatego warto zrewolucjonizować swoje śniadanie za pomocą grilla elektrycznego, którego duża powierzchnia pozwoli przygotować ciepłe kanapki dla całej rodziny jednocześnie.

Czajnik z regulacją temperatury

Woda, w zależności od potrzeb, powinna mieć inną temperaturę, np. mleko modyfikowane 40°, kaszka 60°, zielona herbata 80°, a kawa 100°. Aby sprostać tym wymaganiom, na rynku dostępne są czajniki pozwalające zagotować odpowiednią wodę. Jeżeli nie jesteśmy pewni, w jakiej temperaturze przyrządza się, np. czerwoną herbatę, warto wybrać taki model, który posiada przyciski przyporządkowane konkretnym rodzajom gorących napojów. Czajniki z regulacją temperatury wyposażone są w tzw. pierścienie świetlne, które zmieniają kolor wraz ze zmieniającą się ciepłotą wody. Taki czajnik ułatwi pracę mamie małego dziecka i z pewnością pomoże wydobyć z liści lub ziaren to, co w nich najlepsze.

Urządzenie do przyrządzania mleka roślinnego

Jeśli twoje dziecko ma alergię na mleko krowie lub po prostu nie używasz takiego w kuchni, a gotowe produkty cię nie zadowalają, warto zastanowić się nad zakupem urządzenia, które z pewnością ułatwi życie. Specjalne urządzenia, przypominające wyglądem czajnik, pozwalają szybko przygotować mleko roślinne na zimno i na gorąco, zmielić suche orzechy, ziarna, nasiona, kawę, a nawet przyrządzić makaron ryżowy.

Pięknie podane, czyli naczynia dla dziecka

Wybór naczyń dla dzieci jest dzisiaj ogromny. Kolorowe talerzyki i miseczki dla dzieci cieszą oko, ale często nie są dobrym wyborem, ponieważ obecne w nich szkodliwe związki chemiczne mogą przedostawać się do pokarmu, podobnie jak obłupująca się z czasem warstwa taniego plastiku. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą miseczki i talerze wykonane ze szkła, porcelany lub stali nierdzewnej. Decydując się na zakup, należy sprawdzić, czy aby w składzie naczyń dla dzieci nie ma bisfenolu (BPA), czyli toksycznego związku chemicznego, który może przyczyniać się do wzrostu podatności organizmu na rozwój zmian nowotworowych oraz do wystąpienia nadpobudliwości u dzieci.

Artykuł przygotowany w ramach promowania idei Zero Waste, we współpracy z www.targi-zerowaste.plwww.altereko.plwww.Little-Greenfinity.com