15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal http://www.egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

SPEKTAKULARNE POKAZY RYCERSKIE – NOWA ATRAKCJA W LEGOLANDZIE

15 maja 2019

Nowością tegorocznego sezonu w parku rozrywki LEGOLAND w duńskim Billund są spektakularne pokazy rycerskie, zwane „Battle of the Brick”. Na specjalnie zaprojektowanej arenie rycerze na koniach, ubrani w prawdziwe zbroje dają pokaz swoich umiejętności, wprawiając w zachwyt dzieci i dorosłych!
Niech trąby zabrzmią w całym kraju! Król Danii wezwał najbardziej walecznych rycerzy do wzięcia udziału w oszałamiającej bitwie, w której mogą zdobyć pożądane trofeum z klocków LEGO®.
Specjalne pokazy rycerskie „Battle of the Brick” będą odbywać od maja do 17 sierpnia, dwa razy dziennie w dni powszednie i trzy razy w weekendy. To kompletnie nowe show dla gości LEGOLAND-u. Dzieci i ich rodzice będą mogli zobaczyć imponujące pojedynki rycerskie z jazdą na koniach, popisami walki mieczem i lancą, akrobatyki i ekstremalnych wyczynów kaskaderskich.
– To niezwykle emocjonująca atrakcja rodzinna, podczas której będzie można poczuć atmosferę Średniowiecza i zobaczyć walkę konną z lancą lub mieczem w dłoni. W potyczkach wezmą udział dwie drużyny: czerwona i biała, a nasi goście, mamy nadzieję, będą ich gorąco dopingować – mówi Pernille H. Steffensen, Event Manager w LEGOLAND Billund.
GOŚCIE SĄ CZĘŚCIĄ SHOW
Dla odwiedzających park rozrywki wybudowano specjalne, drewniane trybuny po każdej stronie areny, aby mogli stać się aktywną i ważną częścią wydarzenia. Niektórzy widzowie mogą nawet odegrać jeszcze większą rolę, ponieważ podczas każdego pokazu rycerze będą potrzebować pomocy rodziny, która zasiądzie na królewskim tronie, aby liczyć punkty w potyczce.
– Aby odtworzyć autentyczną atmosferę pojedynków, chcemy zaangażować gości, by stali się częścią show. Rycerze liczą na mnóstwo okrzyków i oklasków, które będą zagrzewać ich do walki. Wynik żadnej z nich nie jest przesądzony, dlatego tak ważne jest, by gorąco dopingować swojego faworyta – dodaje Pernille H. Steffensen.
Najprawdziwsze rycerskie doświadczenia
LEGOLAND ma dla swoich gości jeszcze jedną fantastyczną niespodziankę! Od tego sezonu dzieci i rodzice mogą zamieszkać w nowym LEGOLAND Castle Hotel – zamku, pełnym rycerzy, księżniczek i czarodziejów. Hotel oferuje 142 pokoje w stylu LEGO Dragon Knight, Princess i Wizard, a także dużą restaurację The Knights’ Tavern. Tegoroczne nowości duńskiego parku rozrywki – nocleg w zamku i udział w rycerskich turniejach to gwarancja niezapomnianych wrażeń i mnóstwa radości dla całej rodziny.
KARTA BE HAPPY PASS, CZYLI JESZCZE FAJNIEJSZE I… TAŃSZE WAKACJE
Z kartą lojalnościową „Be Happy Pass” można dużo zaoszczędzić, wydłużyć wakacje i zamienić je w coś bardzo wyjątkowego. Gdy nocujesz w jednym z wielu miejsc noclegowych w LEGOLAND Billund Resort, cała rodzina otrzymuje automatycznie bezpłatną kartę Be Happy Pass, która oferuje wiele rabatów i korzyści na niezliczone atrakcje regionu LEGOLAND BILLUND RESORT, uznawanego za jedną z najciekawszych destynacji turystycznych w Europie dla rodzin z dziećmi.
Więcej informacji: www.legolandbillundresort.dk/en/, www.legoland.dk

O LEGOLAND BILLUND i LEGOLAND BILLUND RESORT
W 1949 roku w małym miasteczku Billund w Danii stolarz Ole Kirk Chrstiansen zaczął produkować plastikowe klocki LEGO, znane dziś wszystkim dzieciom na świecie. W 1968 roku powstał pierwszy na świecie park rozrywki LEGOLAND Billund. Został zbudowany z ponad 58 milionów klocków LEGO. Wśród najbardziej spektakularnych stref są m.in. Miniland – serce LEGOLAND Billund, gdzie zwiedzający mogą słynne budowle z klocków LEGO, LEGOREDO® Town wzorowany na Dziki Zachodzie, LEGO® NINJAGO® World, gdzie dzieci mogą zostać prawdziwymi wojownikami ninja, Polar Land, Pirate Land czy strefa DUPLO® LAND dla najmłodszych dzieci. W ofercie LEGOLAND Billund są przejażdżki kolejkami, parki wodne, kina, w których są wyświetlane filmy 3D i 4D i wiele więcej atrakcji. Więcej informacji: http://www.legoland.dk/en/
LEGOLAND BILLUND RESORT to po Kopenhadze drugi pod względem popularności region turystyczny w Danii. Położony w samym jej sercu, na całej szerokości kraju – od wybrzeża Bałtyku po Morze Północne – stanowi efekt współpracy 7 gmin: Billund, Varde, Esbjerg, Vejen, Vejle, Kolding i Middelfart. Każda z nich przyciąga zwiedzających wyjątkowymi atrakcjami dla dzieci i rodziców oraz szeroką bazę noclegową, a wszystko to w otoczeniu natury. Czyste plaże, fascynujące historie wikingów i nordyckich królów czy uroki małych duńskich miasteczek to tylko niektóre z powodów, dla których przyjeżdżają tu turyści z całej Europy. Aby jeszcze bardziej zachęcić całe rodziny do przeżycia niezapomnianych wakacji do Danii, współpracujące ze sobą gminy stworzyły specjalną kartę – Be Happy Pass, która gwarantuje atrakcyjne zniżki i promocje.
Na lotnisko w Billund (Billund Lufthavn podróż ułatwiają bezpośrednie połączenia lotnicze LOT, Wizzair i Ryanair z Warszawy, Gdańska i Poznania.