15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal http://www.egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

„SaveMe” – projekt społeczny licealistów

14 stycznia 2019

W Lubinie realizowany jest projekt społeczny SaveMe dotyczący uzależnienia od urządzeń elektronicznych wśród dzieci i młodzieży. Jak sama nazwa wskazuje, „Ocal mnie” jest apelem o ostrożność i zwrócenie uwagi na szerzący się problem.

Inicjatywa realizowana jest przez sześcioro uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z teorii”. W skład grupy wchodzą Ola Franas, Zosia Kaczorek, Karolina Zawadzka, Marcel Domnik, Kuba Lis oraz Igor Lech. Pomysł na temat projektu przyszedł spontanicznie, ponieważ każdy z nich posiada młodsze rodzeństwo i niepokoi się, co może się stać, jeśli nikt nie zacznie działać.

Projekt będzie realizowany w trzech etapach w SP nr 14 w Lubinie. Na początku do rodziców dzieci zostanie wysłana prezentacja informacyjna, zawierająca, m.in. wyniki przeprowadzonej przez zespół ankiety. Następnie podobną prezentację grupa przedstawi dzieciom. W ostatnim etapie zostaną przeprowadzone warsztaty z piłki nożnej, tańca, grania w planszówki oraz „zwykłych” zabaw.

Partnerami i sponsorami działań są: drukarnia Studioprint44, Agencja Reklamowa Hexo, Szkoła Podstawowa nr 14 w Lubinie, Salon Gier Planszowych „Planszowisko”, Zagłębie Lubin, Los Lodos, Salezjańska Szkoła Podstawowa w Lubinie.