15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal http://www.egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Rozwijanie motoryki małej

9 lutego 2017

Jak wpływać na rozwój dziecka zgodnie z jego wiekiem? Z LEGO® DUPLO® i LEGO® Juniors rozwój dziecka jest niekończącą się przygodą. Wszystkie klocki LEGO® są kolorowe, kreatywne i dostarczają maluchom ekscytującej zabawy.

W wieku przedszkolnym doświadczenie płynące z budowania z klocków LEGO DUPLO, ma ogromny wkład w rozwój zarówno motoryki małej, jak i dużej. Opanowanie tych umiejętności jest podstawą, by wykonywać codzienne zadania (np. ubieranie się, mycie zębów) oraz doskonalić zdolności niezbędne później w szkole (np. pisanie, kolorowanie, wycinanie). Co więcej, klocki LEGO DUPLO pomagają także w rozwoju innych umiejętności i kompetencji, takich jak kreatywność, towarzyskość czy komunikatywność.

Zestawy LEGO DUPLO są przeznaczone dla dzieci od 1,5 roku życia. Maluchy, trzymając w rączkach różnorodne klocki, uczą się rozróżniać kształty i ćwiczą koordynację ręka – oko. Proste wieże z klocków są tak naprawdę krokami milowymi w ich rozwoju.

Podczas zabawy LEGO DUPLO 3-latki nie mają żadnych problemów z budowaniem kompletnych i skomplikowanych modeli. W tym wieku potrafią operować paluszkami z większą precyzją, a motorykę małą doskonalą dzięki wykonywaniu takich czynności, jak rysowanie, cięcie nożyczkami, ubieranie i rozbieranie się. Odkrywają nowe światy z ekscytacją i śmiałością, a LEGO DUPLO dostarcza im nieskończonych możliwości zabawy.

4-latki zaczynają rozwijać większą samodzielność i samokontrolę. To dobry moment, aby wprowadzić je do świata LEGO Juniors. Zestawy te zawierają klasyczne klocki LEGO i są zaprojektowane tak, aby idealnie współgrać z wiekiem dzieci pod względem trudności budowania. Konstruowanie z małych klocków LEGO dostarcza im niekończącej się zabawy i wyzwań. Zestawy LEGO Juniors również doskonalą motorykę małą, ponieważ budowanie z LEGO Juniors pozwala na konstruowanie z małych elementów LEGO bardziej szczegółowych modeli. Dodatkowo, łatwe do odczytania instrukcje pomogą dzieciom zbudować wszystko po swojemu, co powoduje, że są one szczęśliwe i dumne z siebie!

Pomysł na zabawę
Czy masz w domu dużo spinaczy? Daj je dziecku do zabawy. Potnij papier na małe kawałki i zrób z nich kilka stosików. Maluchy, łącząc papier ze spinaczami, będą rozwijać zdolności motoryczne. Zobaczysz, ile frajdy sprawi im to wyzwanie!

Podczas sesji zdjęciowej zostały wykorzystane zestawy LEGO DUPLO „Moje pierwsze klocki” (10848), LEGO DUPLO „Ciuchcia DUPLO” (10810) i LEGO Juniors „Patrol strażacki” (10740).

Więcej informacji znajdziesz na www.LEGO.pl/DUPLO.

Artykuł promocyjny.