15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal http://www.egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Roztańczone warsztaty w Wola Parku

27 lutego 2019

Polka, walc, kankan, a może krakowiak? Poznawać inne kultury można także przez taniec. W najbliższą sobotę, 2 marca przekonają się o tym najmłodsi uczestnicy spotkania w ramach cyklu „WarsztatujeMY z kulturą”. Podczas wydarzenia wybiorą się w roztańczoną podróż po Europie.

Pierwsza sobota marca upłynie w Wola Parku pod znakiem tańca. Podczas warsztatów organizowanych we współpracy z Wolskim Centrum Kultury, najmłodsi poznają style taneczne z różnych krajów Europy. Wesoły pociąg z małymi pasażerami będzie zatrzymywał się w kolejnych państwach, gdzie poznają najpopularniejsze rodzaje tańca: od walca przez kankana po polkę. Podczas podróży zawitają m.in. do Austrii, Hiszpanii, Grecji, Rosji i Francji, by zakończyć roztańczoną wyprawę polskim krakowiakiem. Nie zabraknie także zabaw i konkursów związanych z kulturą odwiedzanych miejsc.

Tradycyjnie w ramach spotkania „WarsztatujeMY z kulturą” dzieci będą mogły wziąć udział w interaktywnym przedstawieniu teatralnym. Tym razem poznają historię nieśmiałego Motylka Emilka, który nie potrafi tańczyć wspólnie ze swoimi znajomymi. Dzięki pomocy dzieci mały bohater dołączy do innych owadów i pozna ich zwyczaje taneczne.

Sobotnie spotkanie to kolejna odsłona cyklu „WarsztatujeMY z kulturą” w Wola Parku. Jego celem jest pobudzanie wyobraźni i kreatywności dzieci oraz przybliżanie im różnych aspektów kultury. W każdą pierwszą sobotę miesiąca na 1 piętrze przy sklepach Toys”R”Us i TK Maxx powstaje bajkowa scena, na której występują profesjonalni aktorzy Wolskiego Centrum Kultury. Najbliższe przedstawienia odbędą się o godzinie 12:00 i 14:00, po każdym z nich dzieci mogą także wziąć udział w zajęciach plastycznych i muzycznych.
Udział w wydarzeniach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów.

O Centrum Handlowym Wola Park:
Centrum Handlowe Wola Park to przyjazne miejsce zakupów, spotkań i rozrywki dla całej rodziny. W swojej ofercie Centrum posiada ponad 200 sklepów (z odzieżą, obuwiem i akcesoriami, kosmetykami, artykułami sportowymi i wyposażeniem wnętrz) oraz punktów usługowych m.in. placówkę Poczty Polskiej. Wśród wielu renomowanych polskich i międzynarodowych marek znajdują się Auchan, Castorama, TK Maxx, H&M, Zara i Kazar, Pandora, TOUS. W Wola Parku mieści się też Multikino, klub fitness Calypso i Akademia Tańca M&I Sulewscy, a także sala zabaw dla dzieci Labibu. Dodatkowymi udogodnieniami są bezpłatny parking na 3 000 miejsc, stacja benzynowa, stacja rowerowa Veturilo, punkt ładowania samochodów GreenWay oraz stacja wypożyczeń aut Traficar. Częścią obiektu jest też Wola Court, który oferuje powierzchnie biurowe.

Wola Park jest też jedynym centrum handlowym w Warszawie, przy którym zlokalizowany jest park – Park Ulricha, czyli dawny ogród pokazowy rodziny Ulrichów. Największą atrakcją tego miejsca są rzadkie gatunki drzew, z których część sadzona była przez Ulrichów jeszcze w XIX w. Ogród jest miejscem odpoczynku i space-rów mieszkańców dzielnicy.

Wola Park jest otwarty na dzielnicę i potrzeby lokalnej społeczności. Chce być blisko codziennych spraw mieszkańców – w tym celu współpracuje z władzami dzielnicy oraz lokalnymi instytucjami kulturalnymi i aktywnie włącza się w życie Woli i Bemowa.

O Ingka Centres Polska:

Ingka Centres Polska, spółka należąca do Grupy INGKA, od 40 lat buduje i zarządza rentownymi centrami handlowymi. Obecnie posiada 44 obiekty zlokalizowane w 15 krajach, które rocznie odwiedza 460 milionów osób. Do 2025 roku w planach spółki jest w sumie 70 lokalizacji. Ingka Centres Polska stawia na stały wzrost i podnoszenie jakości usług. Wraz z firmą rozwijają się także jej najemcy i partnerzy biznesowi, a wśród nich 1600 marek prowadzących ponad 7000 sklepów.
W Polsce Ingka Centres Polska zarządza pięcioma obiektami handlowymi znajdującymi się w Lublinie, Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu oraz Warszawie.