15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal http://www.egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Rowerem po drzewach – Dzień Dziecka na Placu Wolności

22 kwietnia 2011

Koncerty, warsztaty, zabawy, konkursy, spotkania z kulturą różnych rejonów świata, działania artystyczne, to tylko niektóre z atrakcji zaplanowanych w ramach Miejskiego Dnia Dziecka na poznańskim Placu Wolności. Będzie można także wziąć udział w projektach Kulturowy zawrót głowy, Fabryka sztuki i warsztatach kulinarnych.

Miejski dzień dziecka w Poznaniu rozpocznie o godzinie 12:00 krótkie przedstawienie teatralne, z cyklu „Kwadrans ratuszowy". Miejscem zdarzenia będzie przestrzeń wokół Wagi miejskiej. Po spektaklu zaplanowano paradę na Plac Wolności, gdzie będą czekały dalsze atrakcje. Po drodze uczestnicy przemarszu będą zapraszać przechodniów na Plac Wolności.

Na placu wolności w godzinach 12:40 – 18:00 na scenie głównej odbędą się występy dzieci i młodzieży, uczestników warsztatów artystycznych, prowadzonych przez Stowarzyszenie ENTER ART. W programie znalazły się m.in.:

– pokazy tańca orientalnego, nowoczesnego i breakdance,
– „Półka i Spółka"- przedstawienie teatralne, w którym aktorami są dzieci,
– występ grupy bębniarskiej,
– występ dzieci i młodzieży, śpiewającej w języku tureckim,
– koncert dzieci śpiewających po włosku,
– dziecięcy koncert gitarowy Carlos Ramirez

oraz
KONCERTY autorskie „Rowerem po drzewach": LUMIKULU z ORKIESTRĄ MIASTA POZNANIA i WOLNY dzieciom

W godzinach 13:00-17:00 zaplanowano także WARSZTAT LITERACKO – PLASTYCZNY: „Rowerem po drzewach albo wyprawa: na koniec świata / na pustynię/na dno oceanu/ na księżyc / do kryjówek dzikich zwierząt, albo ich życia a może nawet ich snów / do miejsc, których nigdy przedtem nie widzieliśmy/ do serc ludzi, którzy sa nam bliscy / do własnego serca / do serca naszego psa". Dzieci będą mogły malować na tekturze i na wodzie, rzeźbić z gliny, robić lalki z gąbek i budować domy z tektury. Fani malowania twarzy też znajdą coś dla siebie.

Dzieci będą miały również do dyspozycji PLAC SPORTOWY, z niespodziankami oraz konkursami z nagrodami, ożywiający wyobraźnie PLAC ZABAW (przewidziana jest między innymi zabawa z Chustami Klanzy), a także MIASTECZKO KOMENDY MIEJSKIEJ POLICJI W POZNANIU, w którym policjanci będą uczyć dzieci bezpiecznych i odpowiedzialnych zachowań w mieście.