15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal http://www.egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Prezenty dla dzieci inne niż wszystkie

22 czerwca 2017

Zbliża się zakończenie roku szkolnego i pewnie wielu rodziców zastanawia się, co podarować albo gdzie zabrać dzieci w tym uroczystym dniu. Czy to ma być wyjazd do parku rozrywki, nowy telefon, kolejny zestaw lego, ogromny pluszowy miś, a może najnowocześniejszy dron? A gdyby tak tym razem ‘sprezentować’ naszemu dziecku rzeczy mniej materialne? Jakąś przygodę lub coś, czym będzie cieszyć się w kolejnych latach i co wpłynie również na jego rozwój? Przedstawiamy kilka pomysłów na nietypowe, kreatywne prezenty.

Ahoj przygodo!

Każde dziecko ma swoją ulubioną bajkę, bohatera czy grę. Marzy o tym, aby przeżyć wielką przygodę, ochronić świat przed zagładą lub polecieć do Nibylandii i znaleźć skarb Kapitana Haka. Dlaczego więc mu tego nie umożliwić? Zorganizujcie jednodniową wyprawę w nieznane, pociągiem, autem czy autobusem. Wybierzcie ciekawe, nietuzinkowe miejsce, w którym można rozpocząć przygodę. Przygotujcie wcześniej pudełko pełne skarbów, które ukryjecie i mapę, która pomoże wam je znaleźć. Możecie również wspólnie z dzieckiem stworzyć własną historię, zapisać w ozdobnym zeszycie, a następnie podążyć jej śladem. Dobra zabawa gwarantowana, a przy okazji mamy szansę połączyć przyjemne z pożytecznym, poćwiczyć z maluchem orientację w terenie, pisanie i czytanie, a także pobudzić wyobraźnie.

Nauka przez zabawę

Twoje dziecko uczy się języka obcego w przedszkolu lub w szkole, ale jeszcze nie było za granicą? Jeśli władasz tym językiem, zorganizuj maluchowi wirtualną wycieczkę. Sprawdź, jakie są tradycje w wybranym kraju i opowiedz mu o nich, wydrukuj mapę świata i razem zaznaczcie wszystkie miejsca, w których używa się danego języka. Wybraliście angielski? Przenieście się do Londynu, zobaczcie Big Ben i Hyde Park, a popołudniu wypijcie herbatkę z Królową. Taka zabawa sprawi, że dziecko pozna wiele nowych słów, utrwali je, a przy okazji dowie się interesujących rzeczy. Nauka przez zabawę wykorzystywana jest w autorskiej metodzie nauczania języka angielskiego, opracowanej przez Helen Doron. Bazuje ona na naturalnych predyspozycjach dziecka do nauki języka, co sprawia, że już 3-miesięczne maluchy mogą zapamiętywać brzmienie języka. Ciekawym prezentem (zarówno dla naszych starszych, jak i tych najmniejszych pociech), który na pewno zaowocuje w przyszłości, będzie zatem dodatkowy kurs języka angielskiego. Wprowadź swoje dziecko już teraz w świat języków obcych. Sprawdź, gdzie najbliżej znajduje się placówka Helen Doron English i umów się na bezpłatną lekcję pokazową.

Cukier w cukrze

Nie od dziś wiadomo, że słodycze to to, co tygryski lubią najbardziej. Dzieci najchętniej przyjmowałyby góry łakoci w każdej postaci, na każdą okazję. Jednak spożywanie ich w większych ilościach niestety jest niewskazane. Czym więc zastąpić pełne cukru i wszechobecnych E czekolady i batony? Możemy zaserwować dzieciom zdrowe batony i ciasta, przygotowane własnoręcznie, najlepiej wspólnie z nimi, wtedy będą jeszcze smaczniejsze. Internet pełen jest pomysłów na tego typu przekąski, ich stworzenie nie jest trudne, a składniki bez problemu kupimy w każdym sklepie. Wspólne gotowanie to ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu z dzieckiem, a kto wie, może zaszczepimy w nim przy okazji miłość do kuchennych rewolucji i w przyszłości zostanie master szefem?

Pomysłów na kreatywne prezenty jest wiele – od wspólnych wypraw, po budowanie domku na drzewie. Ale tak naprawdę sami wiemy najlepiej, o czym marzy i czego potrzebuje nasz maluch, w jaki sposób chciałby spędzić wyjątkowy dzień. Może wystarczy mu po prostu obecność mamy i taty, którzy na co dzień nie mają dla niego wystarczająco dużo czasu.