15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal http://www.egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Premiera „Książeczki” w Teatrze Baj

13 kwietnia 2016

Kiedy najlepiej rozpocząć przygodę z książką? Najlepiej od najnaja, od zaraz. Teatr Baj zaprasza do obejrzenia niezwykłej książki: pełnej barw, kształtów i dźwięków. Spektakl „Książeczka” (dla widzów od 6 miesięcy do 3 lat) od 23 kwietnia wchodzi do repertuaru Teatru Baj.

Wiadomo, że książka może wspaniale pomóc dzieciom odkrywać świat. A jeśli jeszcze jest to książka teatralna, to po prostu wciąga po uszy.

Choć najnajmłodsi nie umieją czytać, odbierają świat wszystkimi zmysłami i uczą się więcej, niż kiedykolwiek potem. Książeczka nie ma liter, ale otwierana przez aktorów w trakcie spektaklu, strona po stronie ukazuje nowe światy: drzewa, pagórek, twarz czy spiralę. Kryje na swoich kartach dużo tajemnic, ciekawych rzeczy do odkrywania, opowiada maluchom o świecie i chce im pokazać, jaki jest fascynujący. Percepcja i wyobraźnia małych widzów jest prowadzona stopniowo przez karty książki od geometrycznych figur i kontrastowych kolorów do wielobarwnych i różnorodnych w kształtach form, wprowadzających dzieci w świat przyrody. Twórcy zafascynowani origami i kirigami budują w ,,Książeczce” świat, który też może ożyć, jak wszystko w teatrze lalek.

Po spektaklu aktorzy zapraszają dzieci i rodziców do wspólnej zabawy z papierem. Zachęcają do tworzenia swoich własnych małych książek świata, przy wykorzystaniu origami, kirigami i przede wszystkim wyobraźni.

W tym sezonie ,,Książeczka” będzie grana dla widzów tylko sześć razy. Zapraszamy!

23 kwietnia, sobota | godz. 15.00, 16.30
30 kwietnia, sobota | godz. 15.00, 16.30
14 maja, sobota | godz. 15.00, 16.30

„KSIĄŻECZKA”
czas: 30 min + 15 min zabawy
wiek: od 6 miesięcy do 3 lat
reżyseria i scenografia: Elżbieta Bieda, Marek Zimakiewicz
muzyka: Kamil Zawiślak
konsultacje, psychopedagodzy kreatywności: Dominika i Karolina Orłowskie
obsada: Elżbieta Bieda, Marek Zimakiewicz

Link do trailera: https://www.youtube.com/watch?v=U6Rs_SQ7yu0