15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal http://www.egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Polacy coraz chętniej celebrują przyjęcia dla przyszłej mamy

28 listopada 2016

Baby shower czy przyjęcie na cześć nowego członka rodziny to nowy zwyczaj, który Polacy bardzo polubili i chętnie je organizują. Z analizy firmy Lionelo wynika, że już dla 35% nowo upieczonych matek zorganizowano taką uroczystość. To doskonały pomysł na skompletowanie  wyprawki oraz czas na sprawdzone porady od doświadczonych już matek.

Impreza dla przyszłej mamy jeszcze przed narodzinami dziecka, ma w Polsce coraz więcej zwolenniczek. Uroczystość jest świętowana w domu lub specjalnych klubach i organizowana przez najbliższe otoczenie przyszłej mamy lub rodzinę. To pierwszy krok do świata macierzyństwa i niekończące się historie z poradami od zaufanych matek- przyjaciółek.

Prawdziwy baby shower powinien być niespodzianką dla głównej bohaterki.  Warto jednak skonsultować ten pomysł z główną zainteresowaną dla której organizowana jest ta impreza. Jak pokazują najnowsze analizy, już coraz więcej osób w Polsce chce sprawić miłą niespodziankę przyszłej mamie. Z analizy firmy Lionelo wynika, że już dla 35% nowo upieczonych matek zorganizowano taką uroczystość.

Polacy nie oszczędzają na wydatkach związanych z dziećmi, dotyczy to zarówno samego przygotowania wyprawki oraz wyposażenia dzieci w nowoczesne sprzęty i akcesoria wspierające rozwój dziecka i bezpieczeństwo. Przyszli rodzice, częściej niż w innych segmentach wybierają produkty z wyższej półki cenowej oraz rekomendowane przez specjalistów i znajomych. Bardzo często organizują spotkania, by w gronie najbliższych cieszyć się przygotowaniami do narodzin dziecka oraz posłuchać porad doświadczonych już rodziców.

Jednym  z nowych „świąt”, które chętnie celebrujemy to „Baby Shower”, czyli przyjęcie dla przyszłej mamy i dziecka, które niedługo przyjdzie na świat. Wyprawia się je zazwyczaj pod koniec ciąży. Jest to doskonała okazja do tego, by spotkać się w „babskim gronie”, wymienić się doświadczeniami i poplotkować o ciąży oraz macierzyństwie, a przy okazji zebrać prezenty dla dziecka. Według zwyczaju, Baby Shower jest przygotowywane przez najbliższe otoczenie ciężarnej. Może to być któraś z jej przyjaciółek, kuzynka, czy ciotka. Ona rozsyła zaproszenia, przygotowuje menu, a także listę prezentów. – Prezenty są bowiem bardzo ważnym elementem Baby Shower. Przyszła mama może zażyczyć sobie, by to były rzeczy dla niej albo dla dziecka, należy więc z nią skonsultować listę prezentów, by podarowane upominki spełniły jej oczekiwania. Zazwyczaj są to elementy wyprawki dla malucha, których przyszła mam nie zakupiła jeszcze będąc w ciąży jak np. łóżeczko turystyczne Sven, nosidełko Indy, mata edukacyjna Amy, bujaczek, krzesełko do karmienia – wyjaśnia Marcin Baranowski z firmy Lionelo.

Uroczym elementem Baby Shower są dekoracje oraz elementy nawiązujące do płci przyszłego dziecka. Popularny jest też tort z pieluszek jednorazowych, można też przygotować babeczki z bajkowymi postaciami lub ciasteczka w kształcie akcesoriów dziecięcych. Ojcowie natomiast zapraszają na popularne od lat w Polsce pępkowe, organizowane krótko po narodzinach. Warto więc o w tym dniu pamiętać także o maluchu i sprawić prezent, który będzie przydatny młodemu ojcu jak np. wielofunkcyjny rowerek TIM, nosidełko lub miś szumiś, który doskonale uśpi malucha, gdy nie będzie mamy w domu.

Kolejna okazją do świętowania są same narodziny dziecka i wyprawianie z tej okazji przyjęcia dla kilkutygodniowego malucha. Następnie wyprawiamy chrzciny, które bardzo uroczyście są organizowane w Polsce. Warto do kolejnych imprez przygotować listę prezentów i wykluczyć z niej te upominki, które już mamy w posiadaniu.