15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal http://www.egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

V Piknik Wcześniaka na Karowej – zapisz się już dziś!

9 sierpnia 2017

W sobotę 2 września 2017 r. odbędzie się już piąty Piknik Wcześniaka na Karowej. W tym roku bawimy się pod hasłem: „Aktywnie przez świat”!

Do wspólnej zabawy zapraszamy wszystkich byłych pacjentów Oddziałów Intensywnej Terapii Noworodka, Oddziałów Patologii Noworodka oraz wszystkich chętnych wraz z rodzeństwem starszym i młodszym, mamą, tatą, dziadkami – z Warszawy i całego regionu!

Co nas czeka w tym roku? Jak zwykle mnóstwo atrakcji, quizów, pokazów, konkursów oraz nauki poprzez zabawę. Będzie można również pochwalić się swoimi umiejętnościami, wiedzą i sprytem. Przygotowaliśmy również mnóstwo nagród dla uczestników.

Najmłodsi będą mogli sprawdzić się w roli lekarza w Szpitalu Małego Doktora, w którym znajdziemy: aparat do znieczulania, respirator, narzędzia do operowania, inkubator dla chorych noworodków, meble i, może trochę mniej prawdziwy, ale działający aparat RTG. Umożliwią one diagnozowanie i operację bardzo chorej Zielonej Żaby, obolałego Długouchego Pieska i Okrągłej Misi. W namiocie „Szpitala Małego Doktora” wszystko jest jak w prawdziwym Szpitalu. Kadra Szpitala Klinicznego im. ks. Anny Mazowieckiej pomoże małym doktorom w ich walce o zdrowie puchatych pacjentów.

Każdy, kto będzie chciał wiedzieć, na czym polega praca w redakcji, na pewno zajrzy do namiotu Grupy Cogito, gdzie będzie można zaprojektować własną okładkę czasopisma, stworzyć komiks i kolorowe ilustracje.

Wspólnie odwiedzimy namiot Fundacji Polska-Haiti, który zorganizuje dla nas zawody w noszeniu na głowie kosza z owocami, jak to robią wszyscy Haitańczycy. Dowiemy się, czym zajmują się dzieci zamieszkujące ten odległy kraj i gdzie powstaje szkoła im. Jana Pawła II.

Wszystkich, którzy czują się na siłach, zaprosimy do wielkiego quizu Wiedzy o Polsce. Mali uczestnicy, tym razem przy wsparciu rodziców, będą mogli sprawdzić swoją znajomość geografii, kultury czy gastronomii. Najlepsi wygrają Biblioteczkę Młodego Czytelnika, którą ufundowało Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga. Wielki quiz zorganizowany zostanie na stoisku Koalicji dla Wcześniaka. Tu również odbędzie się wernisaż prac plastycznych, które powstaną podczas tego dnia.

Na Pikniku będziemy ponownie gościli Muzeum Etnograficzne, Małego Inżyniera, Smart Kids, a do tańca porwie nas Studio Polot. Na wszystkich uczestników naszego wydarzenia czeka wiele niespodzianek i niesamowitych wrażeń.

Przygotowujemy również coś dla rodziców: konsultacje z pediatrą, doradcą laktacyjnym, a także ze specjalistą od szczepień ochronnych dla dzieci, która rozwieje wątpliwości dotyczące uodparniania najmłodszych. Będzie też polowa Poradnia Uroginekologiczna dla kobiet dbających o zdrowie intymne, gdzie konsultacji będą udzielały fizjoterapeutki na co dzień pracujące w szpitalu.

Zapraszamy do Szpitala na Karowej na Skwer Radiowej Rodziny Matysiaków między ul. Bednarską i ul. Dobrą już 2 września, w sobotę. Zabawa potrwa od 11:00 do 16:00. Koniecznie zabierzcie ze sobą koce i włóżcie wygodne obuwie.

Piknik jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych, jednak bywalcy wiedzą, że aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić poniższy formularz.