15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal http://www.egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Nowości od Fox Games

15 lutego 2017

Gry towarzyskie, planszowe, karciane, to świetny sposób na spędzanie czasu w gronie rodzinnym, ale też z przyjaciółmi czy znajomymi, niezależnie od wieku. Rynek gier rozwija się bardzo prężnie, tak więc jest w czym wybierać. Nowe propozycje, takie jak gry „Fliper” czy „Wyspa dinozaurów” wydawnictwa Fox Games zainteresują i młodszych, i starszych graczy.

Dla Wyspy Dinozaurów czas szybko ucieka! Katastrofy spadają na nią jedna po drugiej. Meteoryty pustoszą okolicę. Tylko najtwardsze i najsprytniejsze dinusie zdołają ujść cało na sąsiednie wyspy.

Wyspa Dinozaurów to zabawna i szybka gra karciana o dinozaurach próbujących zasiedlić okoliczne wyspy zanim wielki meteoryt uderzy w wyspę.

W wyspę pełną dinozaurów niedługo uderzy meteoryt. Zadanie graczy polega na skutecznym przeniesieniu jak największej liczby dinozaurów na własne wyspy, zanim nastąpi katastrofa. Ratowanie dinusiów nie jest jednak prostym zadaniem. Trzeba za pomocą posiadanych kart pokonać wybranego dinusia, a następnie umieścić go w odpowiedniej strefie klimatycznej własnej wyspy. Zdarzenia losowe pojawiające się na kartach dodają całości dreszczyku emocji.

Wygrywa ten, kto zbierze najwięcej punktów za zgromadzone na swojej wyspie dinusie. Czasem jednak warto powalczyć o dodatkowe premie, które mogą zasadniczo zmienić punktację na końcu gry.

Piękne karty zostały zilustrowane przez Stephane’a Escapę, a całość wzbogacona jest o 2 warianty zasad (dla starszych i młodszych graczy), które można ze sobą łączyć.. Sprawia to, że Dino Twist jest idealną propozycją dla całej rodziny.

Wyspa Dinozaurów
wyd. Fox Games, 2017
wiek: 7+

Daj się porwać owocowej zabawie! FLIPER to szybka gra na refleks: kto pierwszy powiąże ze sobą symbole na odkrytej i zakrytej karcie?

W estetycznym metalowym pudełku znajdują się trójkątne karty. Na kartach z jednej strony są rysunki owoców (5 rodzajów), z drugiej zaś cyfra lub owoc. Gracze odkrywają jednocześnie kartę z owocami oraz drugą z owocem lub cyfrą. Kto pierwszy zgadnie, który owoc odpowiada danej cyfrze lub ile jest sztuk danego owocu zabiera kartę. Pozornie banalne, ale biada zamyślonym ciamajdom.

W tej grze liczyć się będzie refleks i spostrzegawczość. Nie lekceważcie jednak szlachetnej sztuki rachowania do 10. Można zawsze oczywiście zgadywać, ale wówczas trudno „liczyć” na wygraną.

Fliper
Projektant: Ken Gruhl, Quentin Weir
Ilustracje: Charlotte Bey
wyd. Fox Games, 2016
wiek: 7+