15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal http://www.egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Nauka poprzez zabawę

2 lipca 2018

Czy wiesz, że łączenie klocków ze sobą i budowanie modeli nie jest jedynym sposobem na zabawę zestawami LEGO® DUPLO®? Twoje dziecko może poznać także różne kolory, zwierzęta, a nawet cyferki. Zestawy LEGO® DUPLO® są wspaniałą pomocą w każdym niemal aspekcie związanym z procesem uczenia się przez małe dzieci. A ponieważ to właśnie poprzez zabawę rozwijają najlepiej swoje umiejętności, klocki to dużo więcej niż tylko zabawka, która daje mnóstwo radości. To genialne narzędzie do nauki!

1,5-2 lata
Podczas zabawy z dzieckiem nie wahaj się stawiać mu wyzwań. Zadawanie prostych pytań np. „Czy mógłbyś podać mi figurkę ptaka?” lub „Jak nazywa się to niebieskie zwierzątko?”, jest wspaniałym sposobem na wzbogacenie zabawy z maluchem i zdobywanie przez niego nowej wiedzy i umiejętności.

3 lata
Dzieci używają zestawów LEGO® DUPLO®, aby wymyślać i odgrywać swoje własne historyjki, co jest kolejnym, świetnym sposobem na pozyskanie wiedzy. Czy twoja córka lubi bawić się w przygody na farmie? Jeśli tak, to wspaniale. Oznacza to, że uczy się, jak karmi się zwierzęta, sadzi warzywa i ogólnie – jak wygląda życie na wsi.

Porada dla rodziców:
To, co dla ciebie jest tylko kolorowym zestawem klocków do budowania, dla dziecka to cały, nowy świat. Ponieważ każdy klocek jest nowy i ekscytujący, czasem maluchom trudno zdecydować, czym się bawić. W takim przypadku, daj dziecku po prostu kilka klocków – na dobry początek.