15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal http://www.egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Naucz swoje dziecko mądrego korzystania z sieci

22 października 2015

Nawet najmłodszy użytkownik Internetu musi sobie zdawać sprawę z tego, że w sieci trzeba być tak samo ostrożnym, jak w realnym życiu. Jakich zasad powinni przestrzegać rodzice i dzieci? Co zrobić, by korzystanie z Internetu nie wiązało się z nieprzyjemnościami? Na te i inne pytania odpowiadają „Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu” w darmowym szkoleniu dostępnym dla każdego na platformie e-learningowej.

Jak nauczyć swoje dziecko mądrego korzystania z sieci? Ważne jest, aby ustalić jasne reguły. Ustawienie komputera w miejscu ogólnodostępnym, ustalenie czasu spędzonego na buszowanie w Internecie – to tylko nieliczne z cennych rad, które są przekazywane podczas kursów przygotowanych przez „Ambasadorów Bezpiecznego Internetu”.

Bezpłatne kursy e-learningowe mają za zadanie uświadomić rodziców i opiekunów, jak uchronić dzieci przed niebezpieczeństwami czyhającymi w cyberprzestrzeni.

Z kursów dostępnych na platformie można dowiedzieć się:
– co dzieje się w głowie dziecka w wieku wczesnoszkolnym,
– jakie są dobrodziejstwa i zagrożenia Internetu,
– dlaczego gry komputerowe uzależniają,
– jakie zasady warto wpoić dziecku, nim na dobre wsiąknie w cyberprzestrzeń.

Twórcy szkolenia online zadbali o to, by każdy uczestnik poznał ważne aspekty związane z bezpieczeństwem w sieci. W kursach został poruszony między innymi ważny temat zabezpieczeń komputerów, czyli wszelkiego rodzaju programów do tzw. kontroli rodzicielskiej. Dzięki nim rodzice mogą śledzić, co dziecko robiło w Internecie.

Przejdź szkolenie online i zdobądź nagrodę
Platforma e-learningowa powstała w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno- prewencyjnej „Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu”. Każdy, kto przejdzie szkolenie (składa się ono z dziewięciu kursów), ma możliwość wygrania interesujących książek oraz e-booków, które zasilą dowolnie wybraną szkolną bibliotekę. Do wygrania są książki z wydawnictw: Znak, Wydawnictwo Literackie, Świat Książki, Afera, Nasza Księgarnia i Skrzat, w sumie prawie 700 tytułów.

Udział w szkoleniu online „Akademia Bezpiecznego Internetu” jest bezpłatny. Wystarczy tylko zarejestrować się i postępować zgodnie z zamieszczonymi wskazówkami. Aby rozpocząć kurs, wejdź na: ambasadorzy.kulturaonline.pl.

ABI_logo_zolteSzkolenia wciąż trwają
Projekt „Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu” to nie tylko szkolenia online. W ramach tej kampanii o niebezpieczeństwach czyhających w Internecie uświadamiać ma „Wędrująca Akademia Bezpiecznego Internetu”, która po raz drugi wyruszyła w Polskę. Twórcy kampanii „Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu” – Fundacja dla Kultury.pl – nadal zapraszają chętne klasy II i III szkół podstawowych do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach. Wędrująca Akademia Bezpiecznego Internetu odwiedzi 120 instytucji, które jako pierwsze zgłoszą chęć uczestnictwa. Z każdej z nich może zostać przeszkolonych maksymalnie 60 uczniów. W pierwszej kolejności do projektu zostaną zakwalifikowane szkoły i instytucje z miejscowości do 100 tys. mieszkańców. Jeżeli takich zgłoszeń będzie mniej, wtedy do udziału zaproszeni zostaną pozostali chętni.

Zgłoszenia prosimy wysłać na adres: alicja.bar@kulturaonline.pl, w zgłoszeniu powinna znaleźć się pełna nazwa oraz adres szkoły/instytucji, preferowany termin szkolenia oraz dane osoby do kontaktu.

Jedno kompletne szkolenie obejmuje dwie godziny lekcyjne. Projekt będzie realizowany do 15 grudnia br.

***

„Wędrująca Akademia Bezpiecznego Internetu” to autorski projekt Fundacji dla Kultury.pl. Jest on częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-prewencyjnej „Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu”.

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Zapraszamy na http://ambasadorzy.kulturaonline.pl/ oraz na stronę projektu na Facebook’u: https://www.facebook.com/AmbasadorzyBezpiecznegoInternetu

Film promocyjny: