15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal http://www.egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Majówka – pomysły na spędzenie czasu z dzieckiem

Magda Przypłata
24 kwietnia 2017

Długi majowy weekend to świetna okazja do wypoczynku i naładowania baterii w wiosennych promieniach słońca. Zarówno my, jak i nasze dzieci z niecierpliwością wyczekujemy na tegoroczną majówkę, a wielu z nas stara się odpowiednio zaplanować ten czas. Jak zatem spędzić pierwsze majowe dni?

Podróże małe i duże

Przeglądając Internet z pewnością natkniemy się na szereg ciekawych ofert związanych z tegoroczną majówką. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że zupełnie blisko miejsca naszego zamieszkania znajdują się jeszcze nieodkryte przez nas obiekty do zwiedzenia i ciekawe atrakcje.

Jeśli tylko dysponujemy nieco większym budżetem, możemy również wybrać się na nieco dalej. Weekend majowy w górach, wypad na piękne mazurskie jeziora, a może wypoczynek nad morzem? Polska posiada mnóstwo fascynujących zakątków, które warto odwiedzić i spędzić przyjemny czas z całą rodziną. Podróże są doskonałym sposobem na poszerzanie horyzontów dziecka, pokazanie mu świata z zupełnie innej perspektywy, poznawanie i doświadczanie wszystkimi zmysłami.

W przypadku dalekiej wyprawy pamiętajmy, że bardzo ważny jest dobry plan. Znacznie wcześniej zastanówmy się co zabierzemy ze sobą oraz jakie atrakcje oferuje nam dana lokalizacja. Wybierając się w podróż z dziećmi, postarajmy się, aby maluchy nie nudziły się w trakcie takiego wypadu i dopasujmy intensywność zwiedzania do wieku pociechy.

Na sportowo

Nawet jeśli nie planujemy dalszych wycieczek, warto spędzić majowe dni w sposób aktywny. Świetnym pomysłem jest wycieczka rowerowa. W zależności od wieku i możliwości naszej pociechy odpowiednio rozplanujmy jej trasę i wybierzmy się na krótką lub nieco dłuższą wyprawę.

Dzieciaki uwielbiają również jazdę na rolkach, hulajnodze czy deskorolce. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy również przyłączyli się do ich beztroskiej zabawy.

Jeśli wiemy, że nasza pociecha lubi zabawy z piłką, zorganizujmy mecz piłki nożnej lub siatkówki. Dzieci zagrają również chętnie w badmintona czy hokej na trawie.

W ogrodzie lub parku możemy także zorganizować podchody, tor przeszkód dla maluchów czy pobawić się w znane i lubiane gry i zabawy z dawnych lat, typu berek czy ciuciubabka.

Rodzinnie

Jeśli zależy nam na wspólnym spędzeniu czasu z rodziną i chcemy po prostu odpocząć i się zrelaksować, wybierzmy się na spacer po najbliższej okolicy, pójdźmy na lody, zorganizujmy piknik lub grilla w ogrodzie. Umilić chwile mogą również organizowane przez wiele miejscowości koncerty i imprezy na świeżym powietrzu.

Mniejsze szkraby chętnie wybiorą się na plac zabaw. W czasie kiedy one będą korzystać z atrakcji, my będziemy mogli porozmawiać, odpocząć lub po prostu poczytać książkę.

Gdy pogoda nie dopisze

Warto mieć także plan awaryjny w przypadku kiepskiej pogody. Zorganizujcie seans filmowy lub piknik na dywanie. Świetnym zestawem ratunkowym mogą okazać się także gry planszowe lub puzzle, które uprzyjemnią wam wspólny czas.

Nie pozostało już zbyt wiele czasu na zaplanowanie wolnych majowych dni. Odpowiednio je zorganizujcie i stwórzcie dobry plan, który pozwoli wam na przyjemne spędzenie majówki.