15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal http://www.egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

W sam raz na lato – zabawa z Lego Friends

29 czerwca 2017

Wakacje rozpoczęły się na dobre, za oknem słońce i wysokie temperatury, które zachęcają do wizyty na basenie. Jednak nie wszyscy mają możliwość, by znaleźć się w wodzie w dowolnej chwili. W takiej sytuacji sięgnięcie po zestaw klocków LEGO Friends Basen w Heartlake (41313) może się okazać ciekawą alternatywą.

Przeznaczony dla dzieci w wieku 6-12 lat zestaw zawiera dużo drobnych elementów, które podczas budowania sprawiają niekiedy problemy. Dwie figurki to dobrze znane z serii LEGO Friends Andrea i Martina – mini laleczki, które tym razem odpoczywają na basenie. Pływają na materacu, korzystają z jacuzzi, mogą zjeżdżać na zjeżdżalni, pić świeżo wyciskane soki, a nawet skorzystać z toalety.

Jak to zwykle w zestawach LEGO bywa, klocki podzielone zostały na kilka torebek, co ułatwia rozpoczęcie budowy. Dokładna instrukcja, ukryta w dość obszernej książeczce, pozwala na sprawne montowanie poszczególnych elementów, wśród których tym razem dominującymi kolorami są: turkusowy, jaskrawo zielony, żółty, fioletowy i różowy.

Budowę warto rozpocząć od montażu mniejszych elementów zestawu, takich jak: stanowisko ratownika, wodny bar, toaleta czy jacuzzi.

Złożony zestaw wygląda naprawdę imponująco. Można go ustawiać w różnym układzie, przesuwając poszczególne elementy po podłodze, lub podnosząc i ustawiając w wybranym miejscu. Jeśli klocki w czasie budowy były dobrze ze sobą połączone, nie trzeba się obawiać, że coś odpadnie.

Zbudowanie basenu wraz z dodatkowymi elementami zajęło jedenastolatce ok. 1,5 godziny samodzielnej pracy. Młodszym dzieciom warto pomóc, bo montaż drobnych elementów wymaga precyzji i… cierpliwości, której najmłodszym czasami brakuje.

Tak jak na co dzień jestem przeciwniczką dzielenia rzeczy na te „dla dziewczynek” i „dla chłopców” i podsuwam moim dwóm córkom wszystko, niezależnie od intencji producenta i strategii promocyjnej, tak LEGO Friends jest jedną z niewielu kwestii, w których jestem gotowa pójść na ustępstwa.

W skład zestawu wchodzą: Mini laleczki Andrea i Martina, basen, jacuzzi i miejsce do wypoczynku z leżanką, a także łazienka i stanowisko ratownika. Basen wyposażony jest w krętą zjeżdżalnię, trampolinę, dmuchane koło, materac, akwarium, prysznic, ekran TV, dwa głośniki, fontannę, wodny bar i schodki prowadzące do miejsca wypoczynku z jacuzzi. Łazienka ma uchylne drzwi, toaletę, umywalkę i otwieraną szafkę. Dodatkowe akcesoria: piłka, okulary, wiśnie, ananas, rachunek, gazeta, kosz i porcja lodów.

Wymiary odkrytego basenu z wodnym barem: 180x240x230 mm, wymiary strefy z jacuzzi i leżanką: 70x120x40 mm, wymiary bloku z toaletą: 90x60x40 mm, stanowisko ratownika: 70x30x30 mm.

LEGO Friends, klocki Basen w Heartlake, 41313
wiek: 6-12 lat
Produkt nieodpowiedni dla dzieci poniżej 3 lat.