15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal http://www.egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Kicia rożek, sezon 1, część 1

4 grudnia 2018

Kicia Rożek, urocza księżniczka uwielbiana przez fanów przebojowego filmu LEGO® Przygoda doczekała się własnego serialu! Teraz młodzi widzowie będą mogli zanurzyć się w jej niezwykłym świecie i cieszyć zwariowanymi przygodami na okrągło, a ich rodzice z pewnością docenią abstrakcyjne poczucie humoru, dzięki któremu animacja stanowi znakomitą rozrywkę również dla dorosłych. Fantastyczna kolekcja 20 odcinków pełnych zabawy, przygód oraz… brokatu Kicia Rożek, Sezon 1, Część 1 zadebiutuje na DVD już 6 grudnia.

Fantastyczne królestwo lśni od iskrzącej materii oraz kipi od energii i kreatywności księżniczki Kici Rożek – supergwiazdy filmu LEGO® Przygoda. W towarzystwie latających przyjaciół księżniczka walczy z przestępcami, dokonuje bohaterskich czynów i spełnia dobre uczynki. W skład ekipy wchodzą jej uroczy i nieśmiały młodszy brat Książę Piesio Rożek, bystry naukowiec Doktor Lisiczka, niezwykły osobisty ochroniarz Kici Orłodyl oraz gburowaty królewski doradca Richard. Niezależnie od tego, czy udaremniają nikczemne plany Mistrza Smutasa, naprawiają katastrofy czy utrzymują pokój w królestwie, Kicia Rożek zawsze może liczyć na to, że jej przyjaciele wykonają dobrą robotę.

Duńsko-amerykański serial animowany, wyprodukowany przez The LEGO Group oraz Warner Bros. Animation, skupia się na przygodach Kici Rożek – jednej z bohaterek kultowego już filmu Phila Lorda i Christophera Millera LEGO®: Przygoda. Kipiący energią i brokatem spin-off został wyreżyserowany przez Casey’a Alexandra, Brocka Gallaghera, Careen Ingle i Billa Reissa na podstawie historii Eda Skuddera i Lynn Wang. Produkcji podjęli się Ed Skudder, Lyn Wang, Aaron Horvath i Tony Salama, a producentami wykonawczymi zostali Dan Lin, Phil Lord, Christopher Miller, Roy Lee, Jill Wilfert i Sam Register. W oryginalnej wersji językowej bohaterom głosów użyczyli: Tara Strong (filmy z serii My Little Pony, serial Młodzi Tytani: Akcja!) jako Kicia Rożek, Grey Griffin (Scooby-Doo! spotyka ducha łasucha, serial DC Super Hero Girls) jako Piesio Rożek, Kate Micucci (serial Wyluzuj, Scooby-Doo!) jako Doktor Lisiczka, Roger Craig Smith (serial Avengers: Zjednoczeni) jako Orłodyl i Richard oraz Eric Bauza (Młodzi Tytani: Akcja! Film) jako Mistrz Smutas.

W polskiej wersji językowej wystąpili: Marta Dobecka (Kicia Rożek), Igor Borecki (Piesio Rożek), Aleksandra Radwan (Doktor Lisiczka), Przemysław Bluszcz (Orłodyl), Juliusz Dzienkiewicz (Ryszard) oraz Maciej Łagodziński (Mistrz Smutas).

Kicia Rożek bez wątpienia wyróżnia się na tle popularnych obecnie produkcji dla dzieci dzięki brawurowej, toczącej się wartko akcji oraz ogromnej dawce absurdalnego, abstrakcyjnego humoru. Atrakcyjna wizualnie, kipiąca energią i kolorami animacja zadebiutowała na antenie Cartoon Network 21 maja 2018 roku i szybko podbiła serca młodych widzów oraz ich rodziców. O sukcesie serialu świadczy również bestsellerowa linia klocków LEGO®, w skład której wchodzi kolekcjonerska seria minifigurek oraz większe zestawy zabawek, m.in. Chmurkowy pojazd Kici Rożek™, Kreatywne pudełko z klockami z Kiciorożkowa, Plac zabaw w Kiciorożkowie czy Laboratorium doktor Lisiczki™.

KICIA ROŻEK, SEZON 1, CZĘŚĆ 1 – WYDANIE DVD
PŁYTA 1
Straaaszna gra
Iskrząca materia
Nie ma to jak śnieżny dzień
Las akcji
Mechakicia
Dobra i zła
Przyjaciel Kamień
Kuchenny chaos
Miażdżące uczucie
Studnia życzeń

PŁYTA 2
Zabawa w chowanego
Złączeni
Mały książę Piesio Rożek
Pupil
Koci sąsiad
Urodzinowe życzenia
Kocie testy
Odłączenie
Za dużo Kici Rożek
Kicia Newsy!

KTO JEST KIM W ŚWIECIE KICI ROŻEK:
KICIA ROŻEK Urocza pół-kotka, pół-jednorożec ma jeden cel: sprawić, by wszyscy jej poddani byli bezgranicznie szczęśliwi. Pełna energii, gadatliwa, kreatywna i wesoła księżniczka ma wielkie serce, jednak łatwo wpada w złość i potrafi pokazać pazurki. Jeśli ktoś stanie jej na drodze, wychodzi z niej kicia z piekła rodem! Pod wpływem uczuć zmienia kolor lub kształt i dosłownie eksploduje emocjami.

PIESIO ROŻEK Młodszy brat Kici to wiecznie podekscytowany i pełen energii pół-pies, pół-jednorożec, który nie potrafi skupić na niczym uwagi. Chodzi za siostrą krok w krok i próbuje jej pomagać w rozwiązywaniu problemów. Chce udowodnić, że jest prawdziwym twardzielem, chociaż to jeszcze mały szczeniaczek.

ORŁODYL Zdecydowanie nadopiekuńczy osobisty ochroniarz Kici Rożek i Piesia Rożka. Zawsze czujny i gotowy do walki pół-orzeł, pół-krokodyl jest niepokonanym mistrzem sztuk walki. Zimny i bezwzględny, tak naprawdę ma miękkie serce i odrobinę podkochuje się w doktor Lisiczce. Traktuje swoje obowiązki ochroniarza bardzo poważnie, ale ma też mnóstwo innych pasji – od grania na gitarze basowej po taniec flamenco!

DOKTOR LISICZKA Nadworna pani naukowiec i mistrzyni inżynierii, która projektuje pojazdy dla Kici Rożek oraz jej brata. Wiecznie pracuje nad czymś w swoim laboratorium pod zamkiem, żeby urozmaicić przygody rodzeństwa. Jej eksperymenty potrafią być wybuchowe i nie zawsze idą zgodnie z planem.

RICHARD Kamerdyner Kici Rożek i Piesia Rożka. Próbuje utrzymać porządek w zamku, jednak ład to ostatnia rzecz, jaką przejmuje się księżniczka. Nieustannie namawia Kicię, by zachowywała się odpowiedzialnie i przypomina żywą, latającą encyklopedię (nudnych) faktów na temat Kiciorożkowa. Jest powszechnie uważany za okropnego nudziarza, za to nikt nie kwestionuje jego lojalności i całkowitego oddania księżniczce.

MISTRZ SMUTAS Burmistrz Miasta Smutku – pesymistycznego, deszczowego miasta, które stanowi całkowite przeciwieństwo królestwa Kici Rożek. Jego celem jest napełnianie świata nieszczęściem i rozpaczą. Wprost uwielbia sprawiać ludziom przykrość, a największą satysfakcję czerpie z chwil, gdy uda mu się popsuć humor Kici Rożek.

Więcej informacji o premierach DVD, Blu-ray, Blu-ray 3D i 4K UHD Blu-ray na profilu:
https://www.facebook.com/DzieciToLubia/