15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal http://www.egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Kapitan Nauka zaprasza do gry w Lotto!

19 grudnia 2016

Lotto to niezwykle prosta gra, która polega na wyszukiwaniu szczegółów i dopasowaniu obrazka na żetonie do odpowiedniego miejsca na planszy. Nieskomplikowane zasady zrozumie nawet dwulatek, a jeśli będzie za łatwo, kolejne warianty gry utrudnią rozgrywkę starszym.

lotto_mamacarla_01-002

Fot. mamacarla.pl

Piękne pudełeczko, które dzięki estetyce i jakości wykonania może być wręczane na prezent bez żadnych dodatkowych opakowań, skrywa 6 bajecznie kolorowych plansz i 36 okrągłych żetonów. Trwałe, wykonane z grubej tektury elementy bez kłopotów chwyci w rączki już dwuletni maluch, ćwicząc przy tym motorykę małą i umiejętność rozpoznawania kształtów.

Wspólna gra zapewni wspaniałą rozrywkę całej rodzinie i będzie doskonałym pretekstem do rodzinnego spędzania czasu. Domownicy sprawdzą swój refleks i spostrzegawczość, odnajdując podobne rysunki. Twórcy proponują cztery warianty gry o różnym stopniu trudności.

lotto_mamacarla_03-002

Fot. mamacarla.pl

Wariant nr 1 dla gracza pełzacza – najprostszy wariant, który polega na dopasowaniu odpowiednich żetonów do obrazków na jednej planszy.
Wariant nr 2 dla gracza wymiatacza – w tym wariancie dokładamy kolejne plansze.
Wariant nr 3 dla graczy zapamiętywaczy – każdy z graczy otrzymuje swoją planszę, a żetony wykładamy na środku, obrazkiem do ziemi. Każdy z uczestników kolejno odkrywa jeden z żetonów – jeśli pasuje do jego planszy, zatrzymuje go, a jeśli nie, odkłada z powrotem rewersem do góry. Pozostali gracze starają się zapamiętać, gdzie leżą potrzebne im żetony. Wygrywa ten, kto jako pierwszy ułoży wszystkie żetony na swojej planszy.
Wariant nr 4 dla graczy rozrabiaczy – emocjonujący wariant, w którym każdy gracz otrzymuje jedną planszę, a żetony są rozłożone na środku obrazkami do góry. Uczestnicy starają się jak najszybciej ułożyć pasujące do ich planszy żetony na swoich miejscach. Mogą równocześnie przeszkadzać innym graczom, łapać ich za ręce, zasłaniać oczy czy podmieniać plansze.

lotto_otymzepl-004-002

Fot. otymze.pl

Tematyka gier jest bliska maluchowi i pomaga mu poznawać otoczenie. Dotychczas w serii ukazały się Lotto Kolory, dzięki którym dziecko nauczy się podstawowych barw, oraz Lotto Zwierzęta, ukazujące bogactwo świata zwierząt i różne środowiska, w których żyją. W przygotowaniu kolejne wersje lotto, tym razem dla dzieci w wieku od 3 i od 4 lat: Świat, Ubrania, Recykling i Rodzinka.

Kapitalni ilustratorzy zaangażowani do tego projektu to gwarancja najwyższej troski o poziom szaty graficznej. Piękne ilustracje autorstwa Jakuba Haremzy do gry Lotto Kolory przedstawiają przygody niezwykle ciekawych i przyjaznych bohaterów, którzy inspirują do nauki kolorów i dostrzegania ich w najbliższym otoczeniu dziecka. Z kolei na ilustracjach przygotowanych przez Macieja Łazowskiego do gry Lotto Zwierzęta znajdziemy 36 zwierząt: mieszkańców afrykańskiej sawanny, arktycznej krainy lodu, wiosennej łąki, lasu, wiejskiego gospodarstwa, a także zwierzęta domowe.

Wszystkie tytuły z edukacyjnej serii Kapitan Nauka można kupić w sieciach Empik, Smyk, Matras, w dobrych księgarniach oraz na stronie wydawcy

Więcej informacji na www.KapitanNauka.pl
Kapitan Nauka jest również na facebooku

Wiek dzieci: 2+
Cena: 29,90 zł (23% VAT)
Zawartość: 6 plansz + 36 żetonów
Format planszy: 20,5 x 14 cm
Średnica żetonu: 4,7 cm
Czas gry: 10-30 min
Liczba graczy: od 1 do 6

Marka: Kapitan Nauka
Wydawnictwo: Edgard, Warszawa 2016

Za piękne zdjęcia dziękujemy paniom Oldze Kromuszczyńskiej (blog otymze.pl) oraz Karolinie Rybarczyk (blog mamacarla.pl).