15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal http://www.egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Kącik pielęgnacyjny dla dziecka

Magda Przypłata
25 lipca 2018

Specjalnie wydzielone miejsce do pielęgnacji niemowlęcia w domu jest bardzo ważne. Kącik pielęgnacyjny dla maluszka zagwarantuje nam komfort i wygodę, a naszemu maleństwu da poczucie bezpieczeństwa. Jak jednak stworzyć taką przestrzeń?

Nie zawsze mamy możliwość urządzenia oddzielnego pokoju dla pociechy. Posiadając dobry pomysł i inwestując niewielkie pieniądze, jesteśmy jednak w stanie stworzyć przestrzeń, w której będziemy mogli pielęgnować maluszka także we własnej sypialni lub np. w salonie. Wyodrębniony kącik z pewnością sprawdzi się idealnie, a jego wydzielenie nie powinno być specjalnie kłopotliwe.

Od czego zacząć?

Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest komoda ze specjalnym miejscem na przewijak. Taki mebel jest niezwykle funkcjonalny – pozwala wygodnie i bezpiecznie przewinąć pociechę, a dodatkowo ma szuflady do przechowywania dziecięcych akcesoriów i ubranek. Jeśli nie możemy umieścić jednak dodatkowego mebla w pokoju, wykorzystajmy usztywniony przewijak, który położymy na dziecięcym łóżeczku. Przewijak na takiej wysokości sprawi, że nie będziemy musieli się pochylać nad dzieckiem w trakcie przewijania. Dobrym pomysłem jest także zakup mobilnego regału/przewijaka na kółkach. Jego mobilność sprawia, że możemy przetransportować go w dowolne miejsce, np. do łazienki na czas kąpieli maluszka.

Przydatne gadżety

Kiedy już wybierzemy dostosowany do pomieszczenia przewijak, pomyślmy także o dodatkowych akcesoriach i gadżetach, które ułatwią nam pielęgnację szkraba. Niezbędne rzeczy musimy mieć na wyciągnięcie ręki, aby w trakcie zabiegów pielęgnacyjnych nie pozostawiać maluszka samego na przewijaku – wystarczy chwila naszej nieuwagi, aby ruchliwy malec spadł i zrobił sobie krzywdę. Przydadzą nam się pieluszki, chusteczki nawilżające, kosmetyki dziecięce, woda morska, aspirator, waciki i miseczka z wodą, szczoteczka do włosów czy nożyczki do obcinania paznokci. Nie zapomnijmy także o ubranku na zmianę, w które przebierzemy niemowlę w razie potrzeby. Uspokoić płaczące dziecko pomogą grzechotki lub gryzaczki.

Organizery, koszyczki i pudełka

Ład i porządek w niemowlęcym kąciku zapewnią nam pudełka i organizery w których będziemy przechowywać najpotrzebniejsze rzeczy. Możemy wykorzystać wiklinowe koszyczki, plastikowe, materiałowe lub tekturowe pudełka – wybierzmy takie, które najbardziej przypadną nam do gustu i będą najlepiej współgrały z wystrojem wnętrza.

Funkcjonalność i prostota

Zadbajmy o to, aby miejsce do przewijania i pielęgnacji dziecka było praktycznie zorganizowane i wygodne. Postawmy na minimalizm i prostotę. Postarajmy się, aby wszystkie niezbędne przedmioty były pod ręką, jednak zadbajmy o ład i porządek w dziecięcym kąciku. Właściwie zorganizowane miejsce do pielęgnacji sprawi, że pielęgnacja smyka będzie zarówno dla maluszka, jak i dla nas prawdziwą przyjemnością.