15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal http://www.egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Food Festival w Arkadii na zakończenie karnawału

Magda Zaporowska
7 lutego 2018

W dniach 8 – 14 lutego, w godz. 12:00 – 20:00, w holu głównym Arkadii odbędzie się wyjątkowy Food Festival. W specjalnie przygotowanej strefie kulinarnej Klienci będą mogli bezpłatnie skosztować dań przygotowanych przez szefów kuchni arkadyjskich restauracji. Na uczestników wydarzenia czekać będą także liczne atrakcje, m.in. magiczne pokazy kulinarne, gotowanie na żywo, prezentacja trendów kulinarnych oraz konkursy z nagrodami.

Warszawska Arkadia znana z bogatej oferty gastronomicznej zaprasza wielbicieli smaków z całego świata do wzięcia udziału w Food Festivalu. Przez siedem dni wszystkie osoby posiadające Kartę Stałego Klienta będą mogły bezpłatnie skosztować potraw arkadyjskich restauracji.

W ramach Food Festivalu na Klientów w każdym wieku czekać będzie mnóstwo dodatkowych atrakcji, które przybliżą im tajniki i trendy kulinarne z całego świata ze szczególnym uwzględnieniem menu lokali znajdujących się w najnowszej strefie restauracyjnej – Grand Kitchen.

W czasie wszystkich dni uczestnicy Food Festivalu będą mieli do dyspozycji Strefę Foto. Zdjęcia wykonane na ściance w towarzystwie rodziny i przyjaciół staną się dla każdego miłą pamiątką z tego wydarzenia.

Przez cały weekend (10 – 11 lutego) Klienci będą mogli zapoznać się z najnowszymi trendami kulinarnymi oraz dowiedzą się m.in. czym jest coraz popularniejsza ideologia maksymalnego wykorzystania składników spożywczych – „zero waste”, jak łączyć we własnej kuchni pozornie niepasujące do siebie smaki, jaki wpływ na obecny gust Polaków mają potrawy dalekowschodnie czy jak wprowadzić do własnego menu najzdrowsze produkty.

Także w weekend uczestnicy Food Festivalu wezmą udział w licznych konkursach dotyczących ciekawostek z wiedzy kulinarnej, w których do wygrania będą Karty Podarunkowe Arkadii na zakupy we wszystkich sklepach.

W sobotę oraz niedzielę w przestrzeni Food Festivalu powstanie także Strefa Malucha, w której na dzieci czekać będą zabawne warsztaty dobrych manier przy stole, przygotowanie dekoracji na przyjęcia, kreatywne kolorowanki oraz malowanie buziek.

Częścią kulminacyjną Food Festiwalu będzie sobotni pokaz kulinarnej magii. Program show obejmie m.in.: pokaz przygotowania lodów z ciekłego azotu, przyrządzenia bitej śmietany na bazie gazu rozweselającego, dymiącej lemoniady czy eksperymentów z użyciem mrożonych owoców.

Dodatkowo w niedzielę uczestnicy Food Festivalu wezmą udział w warsztatach produkcji makaronu domowego przygotowanych przez restaurację Trattoria Italia. Tego dnia odbędzie się również pokaz sushi przy udziale Azia Concept, a także warsztaty Latte Art z kawiarnią Green Caffe Nero.