15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal http://www.egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Escape Room Warszawa® – pokoje przygód dla dzieci

13 czerwca 2017

Chcesz oderwać dzieci od komputera i spędzić czas z rodziną w nietuzinkowy sposób? A może nie masz pomysłu, co ciekawego zrobić w deszczowe popołudnie lub chcesz zorganizować wyjątkowe przyjęcie urodzinowe? Pozwól dzieciom wykorzystać spryt i wyobraźnię podczas zabawy w pełnych przygód pokojach Escape Room.

Pokoje typu Escape Room dla dzieci bazują na zespołowej grze przygodowej odbywającej się w tzw. pokoju ucieczki. Zabawa trwa 60 minut i daje dzieciom możliwość wejścia w magiczny świat przygód. Podążając za wskazówkami i podpowiedziami, dzieci muszą wykorzystać swą kreatywność, by rozwiązać szereg zagadek i wydostać się z zamkniętego pomieszczenia. Wszystko w wyjątkowej, pobudzającej wyobraźnię scenerii.

W pokoju Indiana w Room Escape Warszawa® dzieciaki mogą poczuć się jak nieustraszony Indiana Jones, w Rycerskim zmierzyć się z tajemnicami średniowiecznego zamku, a w pilnie strzeżonym Muzeum wykazać się zręcznością i sprytem w przechodzeniu przez laserowy labirynt. Room Escape, czyli ucieczka z pokoju, to 60 minut niezapomnianej przygody oraz ekscytujące wspomnienia, które na długo pozostają w pamięci najmłodszych. Dodatkowo członkowie rodziny uczą się współpracować ze sobą, a rodzice mogą się wiele dowiedzieć o swoich dzieciach, patrząc, jak radzą sobie z rozwiązywaniem zagadek.

Pokoje Room Escape Warszawa® są przystosowane również dla grup dzieci, które w zależności od wieku mogą bawić się w nich same lub z animatorem. W przypadku najmłodszych, 7-letnich uczestników, animator dyskretnie ukierunkowuje ich uwagę, pomaga w rozwiązywaniu trudniejszych zagadek oraz dba o wysoki poziom energii i pełną entuzjazmu atmosferę. Z kolei starsze dzieci doskonale radzą sobie w pokojach same, ale dzięki zamontowanym w nich kamerom, animatorzy i tak czuwają nad przebiegiem całej zabawy.

Na czym polega zabawa w Room Escape?

Po zamknięciu w pokoju, dzieci oglądają krótki filmik wprowadzający w atmosferę i tematykę danego pomieszczenia, a następnie muszą rozwiązać szereg zagadek, otwierać tajne skrytki, odkrywać ukryte komnaty i uruchamiać różnego rodzaju magiczne urządzenia. Wszystkie te zadania są ze sobą powiązane i prowadzą uczestników do finału zabawy, jakim jest ucieczka z pokoju. Początek zabawy polega zawsze na odszukaniu ukrytych przedmiotów i fragmentów szyfru, dzięki czemu wszystkie dzieci mają szansę na równe zaangażowanie i wykazanie się działaniem. Kolejne zagadki wymagają spostrzegawczości, wyobraźni i umiejętności logicznego myślenia, z czym dzieci radzą sobie w Escape Room niejednokrotnie lepiej niż sami dorośli. Ulubione zadania wszystkich grup to otwieranie zaszyfrowanych kłódek prowadzących do tajemniczych skrytek oraz obsługa ukrytych w ścianach tajemniczych elektronicznych mechanizmów. Wielką frajdą jest także odkrywanie sekretnych pomieszczeń, które otwierają się wraz z rozwikłaniem kolejnych zagadek. Opinie rodziców potwierdzają, że zabawa w Escape Room Warszawa nie tylko pozytywnie wpływa na rozwój intelektualny dzieci, ale uczy zaufania i współpracy. Dzieci podczas zaledwie jednej godziny doświadczają, że pełne zwycięstwo można osiągnąć tylko dzięki pracy zespołowej, co jeszcze bardziej umacnia więzi w grupie rówieśniczej i rodzinie.

Bezpieczeństwo to podstawa

Wszystkie zagadki i urządzenia w pokojach Room Escape Warszawa® są przyjazne dzieciom. Przed wejściem do pokoju animatorzy przeprowadzają krótką prezentację, podczas której wprowadzają uczestników w klimat zabawy i tłumaczą, z jakimi zadaniami przyjdzie im się zmierzyć. We wszystkich pokojach Escape Room znajduje się monitoring, a animatorzy na bieżąco obserwują i słyszą, co dzieje się w pokoju. Dzięki temu, jeśli dzieci mają problem z rozwiązaniem zagadki, na ekranie monitorów od razu otrzymują podpowiedź i jasne wskazówki do dalszego działania. W przypadku gdyby jedno z dzieci chciałoby opuścić pokój przed zakończeniem zabawy, wystarczy wcisnąć przycisk „Panic Button”, a drzwi otworzą się. W każdym lokalu znajdują się również toalety oraz skrytki na rzeczy osobiste.

Które pokoje najlepsze dla dzieci?

Room Escape Warszawa®, numer jeden w niezależnym międzynarodowym rankingu Trip Advisor, mieści się w dwóch lokalach – w Śródmieściu i na Pradze, oferujących łącznie 6 pokoi ucieczek zwanych przygodami. Grupy dziecięce i rodziny z dziećmi najczęściej rezerwują pokój Indiana, który przenosi w czasy przygód i odkryć rodem z filmów o Indianie Jones, pokój Rycerski z zagadkami średniowiecznego zamku oraz strzeżone przez lasery Muzeum, przez najmłodszych nazywane najfajniejszym muzeum świata. Starsze rodzeństwo i rodzice mogą w tym czasie zmierzyć się z tajemnicami mrocznej Piwnicy, wyruszyć w podróż Wehikułem Czasu lub wydostać się z Laboratorium szalonego naukowca.

Escape Room