15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal http://www.egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Dlaczego warto być mamą?

Magda Przypłata
19 czerwca 2017

Macierzyństwo to ogromna odpowiedzialność i ciężka praca, ale także wielka radość wynikająca z posiadania dzieci. To właśnie one nadają kolorów naszemu życiu i sprawiają, że dostrzegamy rzeczy, które do tej pory wydawały się mało istotne. Chyba każda mama wie, że wystarczy jeden szczery uśmiech dziecka, aby odmienić nawet szary i ponury dzień.

Dzieci sprawiają, że stajemy się lepszymi ludźmi

Staramy się jak najlepiej wychować nasze dziecko, wpajamy mu właściwe zasady, troszczymy się o nie, okazujemy naszą miłość. To właśnie dzięki temu rozwijamy naszą kreatywność, staramy się poszerzać horyzonty, dokształcamy się i robimy rzeczy, o które byśmy się nawet nie podejrzewali.

Będąc rodzicem, musimy dawać jak najlepszy przykład, być wzorem i autorytetem w wielu dziedzinach. Stajemy się mistrzami planowania i organizowania wszystkiego w najdrobniejszym szczególe. Co zaskakujące, potrafimy też znaleźć na wszystko czas.

Wielka radość

Dzieci wnoszą w nasze życie mnóstwo radości. Ich śmiech jest często zaraźliwy, a umiejętność cieszenia się najdrobniejszymi szczegółami sprawia, ze my również odkrywamy i podziwiamy świat na nowo. Dorośli posiadający dzieci śmieją się zdecydowanie częściej i mają mnóstwo okazji do radości.

Bezwarunkowa miłość

Możliwość obserwowania dorastającego i rozwijającego się na naszych oczach szkraba, to, że jest od nas w pełni zależny i nas potrzebuje, sprawia, ze czujemy niewyobrażalną miłość. To bezwarunkowe uczucie, pojawiające się w relacji rodzic-dziecko jest naprawdę wyjątkowe i może je pojąć jedynie osoba posiadająca potomstwo.

Odkrywamy w sobie dziecko

Jako rodzice możemy bezkarnie puszczać latawce, budować zamki z piaski, bawić się w chowanego czy zagrać w klasy. Na nowo odkrywamy w sobie dziecko i nie ma rzeczy, której nie wypadałoby nam zrobić.

Doceniamy ulotne chwile

Czas płynie nieubłaganie, a my często nawet tego nie zauważamy, zajęci milionem innych spraw. Dzieci sprawiają, ze zatrzymujemy się na moment i doceniamy chwile, które tak często przelatują nam między palcami. Pociecha zmienia się praktycznie z każdym dniem, uczy się nowych rzeczy, obserwuje świat z zachwytem, rośnie na naszych oczach. Tylko od nas zależy, czy będziemy dostrzegać tę wydawałoby się szarą codzienność, czy też nie.

Macierzyństwo oferuje nam spektrum emocji. Właśnie emocje, zarówno te dobre, jak i te złe, nadają sens naszemu życiu. Praca, kariera, a nawet związek nie mają takiego znaczenia, w obliczu daru, jakim jest bycie mamą.