15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal http://www.egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Burubamba – kartonowe zestawy do twórczej zabawy

15 maja 2017

Pomysł narodził się kilka lat temu z pasji i z potrzeby chwili. Obaj twórcy firmy Burubamba mają córki, niezależnie od siebie zakochane w hippice. Dziewczynki pasjonują się po dziś dzień jeździectwem, same aktywnie uprawiają ten sport.

Naturalnym pomysłem było więc kupno zabawek, które nawiązywałyby do jeździectwa i choć w części pozwoliłyby zrekompensować okresy rozłąki z „ukochanymi konikami”.

Okazało się jednak, że nie było na rynku takiego produktu, który dawałby możliwość kolorowania i przerabiania według własnego pomysłu. To, co było osiągalne, to jedynie zabawki z kolorowego plastiku, będące gotowymi konstrukcjami, bez możliwości modyfikacji. My szukaliśmy czegoś bardziej kreatywnego.

Jak to w życiu bywa, „potrzeba jest matką wynalazków”. A jeśli dodatkowo spośród dwóch dobrych znajomych jeden jest szefem agencji kreatywnej, a drugi firmy produkującej innowacyjne rozwiązania ekspozycyjne i opakowaniowe z kartonu i tektury, to na powstanie firmy produkującej zabawki, jakich szukaliśmy, nie trzeba było długo czekać.

Tak właśnie narodził się pierwszy zestaw – „Stajnia i koniki” oraz firma Burubamba. Do „Stajni” dołączył później „Port Piratów”, następnie „Park Jurajski”, wkrótce dołączą kolejne zestawy. Warto wspomnieć, że kreacja i produkcja są całkowicie polskie, grafikę na naszych zabawkach projektują artyści i zawodowi graficy.

„Stajnia i koniki” to wyjątkowa zabawka, emocjonalnie nawiązująca do ukochanego przez dzieci zwierzęcia, jakim jest koń. Sprzątanie stajni, dbanie o konie, wyprowadzanie ich na spacer lub start w zawodach i wszystkie inne zabawy, które podpowie wyobraźnia dziecka.

„Port Piratów” pokochają dzieci zafascynowane światem przygód z modnych ostatnio filmów, kreskówek i bajek o piratach i piratkach. Odnajdą tu przestrzeń do kreowania własnej, nieskrępowanej, pirackiej rzeczywistości.

„Park Jurajski” spodoba się wszystkim zafascynowanym pradawnym światem dinozaurów. W zestawie dzielny odkrywca spotka przedstawicieli 6 najbardziej znanych gatunków. Każdy dinozaur posiada nazwę właściwą dla gatunku, dzięki temu dzieci łatwo je zapamiętają.

Zaletą kartonowych zestawów Burubamby jest to, że dzieci mogą je dowolnie kolorować lub przerabiać. Wszystkie elementy są już precyzyjnie wycięte, dlatego do zmontowania zestawów nie potrzeba nożyczek ani kleju. Po złożeniu zaś są one na tyle kompaktowej wielkości, że z pewnością zmieszczą się na regale czy parapecie i pozwolą wracać do zabawy wielokrotnie.

Istotna jest również niska cena zestawów oraz materiał, z którego zabawki są wykonane. Został on specjalnie dobrany od kątem kolorowania farbami lub kredkami, a do tego jest przyjazny środowisku.

Więcej informacji na Burubamba.com i na FB