15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal http://www.egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Biżuteria pod choinką

30 listopada 2018

Początek grudnia to czas, kiedy coraz częściej nasze myśli zaprząta kwestia świątecznych prezentów. Znajdowanie co roku pomysłów na upominki, które sprawią radość obdarowanym, nie jest prostym zadaniem. Na szczęście jest biżuteria – prezent uniwersalny, doskonały na różne okazje, również pod choinkę.

Dlaczego złoto?

Wybierając biżuterię na prezent, warto postawić na złoto. Jest ono bardziej eleganckie i szlachetne od srebra, a jednocześnie można je nosić zarówno na co dzień, jak i od święta. Naszyjniki, wisiorki, kolczyki, bransoletki, pierścionki – wybór jest ogromny, a piękne, często oryginalne wzory sprawiają, że zarówno nastoletnia córka, siostra – studentka, jak i seniorka rodu będą usatysfakcjonowane.

Co to jest próba?

Często słyszymy, że złoto ma taką czy inną próbę. Ale co to oznacza? To nic innego, jak określenie zawartości złota w danym wyrobie. Najwyższa próba 0 – 999, oznacza, że pierścionek czy zawieszka zawierają 99,9% czystego złota. Najbardziej popularna jest próba 3 – 585, czyli 58,5% czystego złota. Większość obrączek, pierścionków i naszyjników ma właśnie taką próbę. Z jednej strony zawartość czystego złota jest na tyle wysoka, że dany element zachowuje jakość, a zarazem może być oferowany w umiarkowanej cenie.

Jak wybierać?

Podczas wybierania biżuterii, warto pomyśleć chwilę o osobie, która będzie ją nosić. Nie tylko wiek, postura czy styl ubierania się są tu ważne. Liczy się też charakter i temperament. Inną bransoletkę kupimy osobie szczupłej, wysportowanej, energicznej, preferującej sportowy styl; inną statecznej kobiecie, noszącej tradycyjne garsonki i koszule; jeszcze inną świeżo upieczonej mamie, która ze względu na wszechobecne małe rączki musi być ostrożna.

Z kamieniami czy bez?

W kolczykach, wisiorkach, pierścionkach i bransoletkach często wykorzystywane są cyrkonie, wyglądem przypominające nieco brylanciki. Nadają one biżuterii dodatkowej szlachetności, ale też – ze względu na to, że są białe i kontrastują ze złotem – lekkości. Są neutralne kolorystycznie, dlatego też ozdoba z tymi kamykami będzie pasowała do każdego stroju i stylu.

Jaki wzór?

Od pewnego czasu można zaobserwować, że projektanci biżuterii inspiracje do swoich kolekcji czerpią z natury. Często pojawiają się wzory roślinne, takie jak na przykład „koniczynka”, która nigdy nie wychodzi z mody.

Ciekawą propozycją jest „linia życia”, wzór używany w naszyjnikach, bransoletach oraz na obrączkach, najmodniejszy w ostatnich miesiącach tego roku.

Dla młodej mamy ciekawym pomysłem będą “stópki”.

Warto też pamiętać o klasycznej elegancji, która zawsze jest w modzie. Złote, ręcznie robione kolczyki z białymi cyrkoniami czy komplet składający się z kolczyków i wisiorka na pewno nie wylądują w szafce, a będą chętnie noszone – i to nie tylko na specjalne okazje.

Tekst powstał we współpracy z salonami jubilerskimi JULITA.